Bezpiecznie Tu i Tam

Pierwsze Zadanie Konkursowe – Rywalizacja na słowa.

Przygotuj pracę na jeden z poniższych tematów i przekaż ją swojemu Nauczycielowi Informatyki.
 10 najlepszych prac uczniów klas I-III oraz 10 najlepszych prac uczniów klas IV-VI weźmie udział w etapie ogólnopolskim konkursu, w którym do wygrania są  atrakcyjne nagrody – tablety i gadżety elektroniczne za miejsca na podium oraz nagrody wyróżnienia za miejsca 4-10. Powodzenia!

Tematy zadania konkursowego.

1. Wyobraź sobie, że ̇ przekroczyłeś czas korzystania z komputera wyznaczony przez rodziców i dosłownie... wpadłeś do internetu. Spróbuj się z niego wydostać. Napisz bajkę, krótkie opowiadanie lub wierszyk o tym, jakie przygody Cię tam spotkały, jak udało Ci się bezpiecznie wrócićdo prawdziwego świata i co opowiedziałeś/-łaś rodzicom.

2. Zły czarnoksięznik wyłączył internet wszystkim dzieciom na świecie. Napisz krótkie opowiadanie lub wierszyk o tym jak zapukałeś do jego drzwi i, wymieniając wszystkie plusy korzystania z internetu, chciałeś przekonać go do zmiany decyzji. Nie zapomnij napisaćczy Ci się udało :)

3. Wyobraź sobie, że założyłeś  z przyjaciółmi nowy portal społecznościowy dla dzieci. Reklamujecie się jako najbezpieczniejsze miejsce w internecie. Stwórz krótki, najlepiej rymowany, regulamin korzystania z Waszej strony.

Termin przyjmowania prac: 6 listopada 2016 r.

Konkurs edukacyjny Bezpiecznie Tu i Tam©Fundacja Orange 2016