• Klasa szermierki
  Klasa szermierki
 • Dołącz do nas!!!
  Dołącz do nas!!!
 • Zespół Pieśni i Tańca Katowiczanie
  Zespół Pieśni i Tańca Katowiczanie

  Założycielkami i instruktorkami Zespołu są p. Maria Ćwiklińska i p. Renata Banaś. Zespół pragnie ukazywać piękno kultury ludowej ze szczególnym uwzględnieniem kultury śląskiej, niosąc innym radość i uśmiech.

 • Zespół wokalny - Bez Zapowiedzi
  Zespół wokalny - Bez Zapowiedzi

  Zespół wokalny „Bez zapowiedzi" pod kierunkiem p. Zbigniewa Tarajkowskiego powstał w 2002 roku. Brał udział w wielu konkursach, przeglądach i festiwalach, na których zdobył wiele nagród i wyróżnień.

 • Informacja w zakładce - Rekrutacja
  Informacja w zakładce - Rekrutacja
 • Klub turystyczny - Tramp
  Klub turystyczny - Tramp

  Klub rozpoczął swą działalność wiosną 2007 roku. Ma na celu propagowanie turystyki (szczególnie turystyki górskiej), krzewienie zamiłowań krajoznawczych i umiejętności turystycznych oraz co najważniejsze stworzenie sposobów na miłe i aktywne…

 • Szermierka
  Szermierka
 • Samorząd Uczniowski
  Samorząd Uczniowski

  Rada Samorządu Uczniowskiego jest organem przedstawicielskim społeczności uczniowskiej, powołanym w celu współdziałania z Dyrektorem szkoły, Radą Pedagogiczną i Radą Rodziców. Reprezentuje interesy wszystkich uczniów. Rada SU ustala i zatwierdza plan pracy Samorządu Uczniowskiego na…

 • Rekrutacja do klasy dwujęzycznej!
  Rekrutacja do klasy dwujęzycznej!
 • Klub - Niebieskie Migdały
  Klub - Niebieskie Migdały

  KLUB „NIEBIESKIE MIGDAŁY” Działa od 2001 roku. Na bezpłatne zajęcia uczęszczają dzieci z klas 1- 6. Informacje o KLUBIE znajdują się na stronie internetowej: www.klub-niebieskie.pl

 • UKS Junior Basket
  UKS Junior Basket

  JUNIOR BASKET I - koszykarze z naszej szkoły pod wodzą trenera Jarosława Jakubca.

 • Rekrutacja trwa!!!
  Rekrutacja trwa!!!
 • UKS Karlik
  UKS Karlik

  Nasz klub powstał w 1997 r. z inicjatywy Prezes naszego klubu p. dyr. Teresy Liburskiej - Łój oraz nauczycieli wychowania fizycznego naszego gimnazjum. Klub nasz obecnie prowadzi 8 sekcji sportowych.

 • UKS Zawisza
  UKS Zawisza

  UKS Zawisza Katowice powstał w 2015 roku przy ZSO nr 7 na osiedlu Witosa w Katowicach. Treningi prowadzi Angelika Marszołek, szpadzistka i trener II klasy szermierki. Szermierka jest pięknym sportem, wszechstronnie rozwijającym charakter.

Międzynarodowy projekt edukacyjny PILGRIM

18. 03. 02
Odsłony: 226

W marcu 2017 roku nasza szkoła została zgłoszona do międzynarodowego projektu edukacyjnego PILGRIM.

Projekt ten łączy w sobie tematykę proekologiczną połączoną z wartościami duchowymi. W ramach realizacji projektu szkoła organizowała wiele akcji prospołecznych oraz proekologicznych. Koordynatorem projektu w naszej szkole był p. Grzegorz Juranek, który wspólnie z nauczycielami: p. Aliną Grzesiak oraz p. Jadwigą Pawlettą, prowadził działania w duchu idei PILGRIM. Działania te miały uświadomić uczniów oraz pracowników szkoły, że nasza teraźniejszość zabezpiecza naszą przyszłość. Co wyraża się w haśle przewodnim projektu: Żyjąc świadomie – budujesz przyszłość. Każdy z nas mógł nauczyć się szacunku do wszystkiego co żyje. Wszystko w trosce o nas samych oraz nasz wspólny dom – Ziemię.

W dniu 17.02.2018 nauczyciele realizujący projekt wraz z panią wicedyrektor Izabelą Kamińską uczestniczyli w międzynarodowej konferencji: Kościół katolicki w Ameryce Południowej. Na zakończenie spotkania odbyła się uroczysta certyfikacja, podczas której delegacja naszej szkoły odebrała z rąk założyciela Międzynarodowej Sieci Pedagogicznej PILGRIM p. dra Hansa Hischa międzynarodowy certyfikat za realizację projektu na terenie naszej szkoły.

do góry