• Klasa szermierki
  Klasa szermierki
 • Dołącz do nas!!!
  Dołącz do nas!!!
 • Zespół Pieśni i Tańca Katowiczanie
  Zespół Pieśni i Tańca Katowiczanie

  Założycielkami i instruktorkami Zespołu są p. Maria Ćwiklińska i p. Renata Banaś. Zespół pragnie ukazywać piękno kultury ludowej ze szczególnym uwzględnieniem kultury śląskiej, niosąc innym radość i uśmiech.

 • Zespół wokalny - Bez Zapowiedzi
  Zespół wokalny - Bez Zapowiedzi

  Zespół wokalny „Bez zapowiedzi" pod kierunkiem p. Zbigniewa Tarajkowskiego powstał w 2002 roku. Brał udział w wielu konkursach, przeglądach i festiwalach, na których zdobył wiele nagród i wyróżnień.

 • Informacja w zakładce - Rekrutacja
  Informacja w zakładce - Rekrutacja
 • Klub turystyczny - Tramp
  Klub turystyczny - Tramp

  Klub rozpoczął swą działalność wiosną 2007 roku. Ma na celu propagowanie turystyki (szczególnie turystyki górskiej), krzewienie zamiłowań krajoznawczych i umiejętności turystycznych oraz co najważniejsze stworzenie sposobów na miłe i aktywne…

 • Szermierka
  Szermierka
 • Samorząd Uczniowski
  Samorząd Uczniowski

  Rada Samorządu Uczniowskiego jest organem przedstawicielskim społeczności uczniowskiej, powołanym w celu współdziałania z Dyrektorem szkoły, Radą Pedagogiczną i Radą Rodziców. Reprezentuje interesy wszystkich uczniów. Rada SU ustala i zatwierdza plan pracy Samorządu Uczniowskiego na…

 • Rekrutacja do klasy dwujęzycznej!
  Rekrutacja do klasy dwujęzycznej!
 • Klub - Niebieskie Migdały
  Klub - Niebieskie Migdały

  KLUB „NIEBIESKIE MIGDAŁY” Działa od 2001 roku. Na bezpłatne zajęcia uczęszczają dzieci z klas 1- 6. Informacje o KLUBIE znajdują się na stronie internetowej: www.klub-niebieskie.pl

 • UKS Junior Basket
  UKS Junior Basket

  JUNIOR BASKET I - koszykarze z naszej szkoły pod wodzą trenera Jarosława Jakubca.

 • Rekrutacja trwa!!!
  Rekrutacja trwa!!!
 • UKS Karlik
  UKS Karlik

  Nasz klub powstał w 1997 r. z inicjatywy Prezes naszego klubu p. dyr. Teresy Liburskiej - Łój oraz nauczycieli wychowania fizycznego naszego gimnazjum. Klub nasz obecnie prowadzi 8 sekcji sportowych.

 • UKS Zawisza
  UKS Zawisza

  UKS Zawisza Katowice powstał w 2015 roku przy ZSO nr 7 na osiedlu Witosa w Katowicach. Treningi prowadzi Angelika Marszołek, szpadzistka i trener II klasy szermierki. Szermierka jest pięknym sportem, wszechstronnie rozwijającym charakter.

Koncert Jubileuszowy "Szkoła łącząca pokolenia"

18. 03. 23
Odsłony: 111

„Szkoła łącząca pokolenia” to Koncert Jubileuszowy zorganizowany z okazji 60-lecia Szkoły Podstawowej nr 33 im. Stanisława Ligonia w Katowicach.

W tym wyjątkowym dniu gościliśmy: Posłankę na Sejm RP Ewę Kołodziej, przedstawiciela Arcybiskupa Wiktora Skworca ks. dr Marcelego Cogla, w zastępstwie Posłanki Moniki Rossy Panią Renatę Szpitalny, Wiceprzewodniczącą Rady Miasta Katowice Panią Krystynę Panek, Radych Miasta Katowice Panów Józefa Zawadzkiego i Borysa Pronobisa, Naczelnika Wydziału Edukacji i Sportu Pana Sławomira Witka, Dyrektora Technicznego CUW Pana Andrzeja Wójcika, Prezesa ZNP Katowice Jerzego Szmajdę, przedstawiciela Wydziału Naukowego Muzeum Historii Katowic Pana Jerzego Dolinkiewicza oraz wielu innych Przyjaciół Szkoły. Ponadto w uroczystej Gali wzięły udział byłe Panie Dyrektor Szkoły: Jolanta Śliwińska i Barbara Rosińska. Gościliśmy również obecnych i emerytowanych nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi, a także gości honorowych, którymi byli Potomkowie naszego patrona Stanisława Ligonia.
Była to niezapomniana okazja do wspólnych wspomnień i podsumowań minionych lat. W uroczystym Koncercie na jednej scenie obok siebie stanęli uczniowie Szkoły, jej absolwenci oraz nauczyciele.

Rok Szkolny 2017/2018 jest obchodzony jako Rok Jubileuszowy, dlatego też z inicjatywy Pani Dyrektor Teresy Liburskiej-Łój powstała: „Monografia Szkoły Podstawowej nr 33 im. Stanisława Ligonia”, przygotowano również wystawę poświęconą zmianom wizerunku Szkoły na przestrzeni ostatnich lat, a także „Szkolne drzewo życia”, którego owoce symbolizują osiągniecia naszych absolwentów. Szczególne zaangażowanie Dyrektorów, nauczycieli oraz rodziców, którzy przez lata współtworzyli naszą placówkę, zostało uwiecznione na filmie.

Wszystkim tym, którzy tworzyli historię naszej Szkoły, a także przyczynili się do jej rozwoju, kierujemy serdecznie podziękowania.

do góry