RUSZA ZABAWA INTERNETOWA!!!

Drodzy Internauci!!!
W ramach III Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „KOCHAM POLSKĘ” po raz kolejny proponujemy zabawę internetową.
Głosujcie na – Waszym zdaniem – najlepszą pracę konkursową tej edycji!!!
W zakładce „Weź udział” znajdują się zdjęcia wszystkich prac, które wpłynęły na konkurs. Na wybraną pracę głosować można raz na 12 godzin.

ZACHĘCAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY!!!!

III Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Kocham Polskę"

logo konkursu2Logo prezydent mIII OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY

„KOCHAM POLSKĘ”

Szanowni Państwo Dyrektorzy

 Szkół Podstawowych i Gimnazjów!

         Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 33 w Katowicach pragnie zaprosić dzieci i młodzież z Państwa placówki do udziału

w III Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „KOCHAM POLSKĘ” organizowanym przez naszą szkołę.

             W „Roku dla Niepodległej” celem nadrzędnym kolejnej edycji Konkursu jest uczczenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Mamy nadzieję, że nasz konkurs będzie zachętą dla dzieci i młodzieży z całego kraju do włączenia się w radosne świętowanie. Ponadto celem konkursu jest budowanie dumy narodowej, kształtowanie kultury estetycznej, rozwijanie twórczej postawy i pobudzanie wrażliwości na piękno naszej Ojczyzny, co wiąże się z budowaniem nowoczesnego poczucia patriotyzmu wśród polskiej młodzieży.

            Miło nam poinformować, że konkurs został objęty Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości. Honorowym patronatem objęli konkurs również Wojewoda Śląski, Prezydent Miasta Katowice, Śląski Kurator Oświaty oraz Instytut Pamięci Narodowej.

     Termin nadsyłania prac został przedłużony do 13 kwietnia 2018 roku. Jury konkursu przyzna 1, 2 i 3 nagrodę oraz  jedno wyróżnienie za prace plastyczne w trzech kategoriach wiekowych, a także 1, 2 i 3 nagrodę za fotografie (bez podziału na kategorie wiekowe). Nagrodzone prace będą ilustracjami w „Kalendarzu Polskim”. Laureaci konkursu podczas uroczystej gali w dniu 23 maja 2018 roku otrzymają dyplomy, nagrody rzeczowe oraz nagrody w postaci kalendarza z wydrukowanymi pracami. Na ten dzień zaplanowaliśmy również otwarcie w naszej szkole wystawy "ŚLĄSCY POLICJANCI – OFIARY ZBRODNI KATYŃSKIEJ”, której organizatorami są: Zarząd Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna” z siedzibą w Katowicach oraz Muzeum Historii Katowic. Patronat honorowy nad wystawą objął Śląski Komendant Wojewódzki Policji i Prezydent Miasta Katowice. Wystawa zostanie wypożyczona szkole dzięki uprzejmości Muzeum Historii Katowic i uświetni galę wręczenia nagród. Kolejną wystawą, która uświetni galę będzie ekspozycja „W drodze do niepodległości” wypożyczona w ramach programu „NIEPODLEGŁA”, którego koordynatorem jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

            Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie.

        Teresa Liburska-Łój

Regulamin konkursu.doc

Plakat.doc    

List przewodni do dyrektorów.pdf   

Patronat narodowy Prezydenta RP Andrzeja Dudy 

Patronat Instytutu Pamięci Narodowej.pdf  

Patronat Prezydenta Miasta Katowice.pdf

Patronat Śląskiego Kuratora Oświaty.pdf

Patronat Wojewody Śląskiego.pdf

Okolicznościowy znak graficzny Prezydenta RP.pdf

do góry