Szkoła Szachowa Młodych Umysłów zaprasza!

Serdecznie zapraszamy do udziału w zajęciach SZKÓŁKI SZACHOWEJ w każdy czwartek.
 gniadek3 szachy
Zajęcia odbywają się w 3 grupach:
grupa I – od 12:40 do 13:25,
grupa II – od 13:35 do 14:20,
grupa III  – od 14:30 do 15:15.

W programie m.in:
- nauka gry w szachy,
- ćwiczenie pamięci,
- podejmowanie decyzji w określonym czasie,
- zestaw ćwiczeń na poprawę koncentracji,
- nauka wygrywania oraz wyciągania wniosków z porażek,
- dużo zabawy oraz ciekawych informacji.

Roczny koszt zajęć to 520 zł (wpłatę można regulować w 4 ratach po 130zł).

Jestem zawodowym instruktorem szachowym, sędzią, zawodnikiem oraz współtwórcą Szkoły Szachowej Młodych Umysłów, w której obecnie uczy się około 300 szachistów. Od piętnastu lat prowadzę zajęcia z dziećmi i młodzieżą w Katowicach, organizuję turnieje szachowe, symultany i treningi. Dysponuję własnym sprzętem (szachy turniejowe, zegary, tablice demonstracyjne, rzutnik multimedialny, sprzęt komputerowy, literatura fachowa).

W ramach zajęć koncentruję się na wszechstronnym rozwoju dzieci przy pomocy szachów: kształcenie pamięci, umiejętności trwałej koncentracji, wyobraźni, fantazji oraz myślenia logicznego i twórczego. Gra w szachy jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów kształtowania i modelowania osobowości człowieka, szachy uczą rozwiązywania zadania w ograniczonym czasie.
Zwracam dużą uwagę na kulturę osobistą (m.in. umiejętność przegrywania w warunkach stresu). Na zajęciach uczę podstaw szachów (teoria debiutów, taktyka, strategia, końcówki), przekazuję ogólną wiedzę o szachach (anegdoty, ciekawostki, filmy, sylwetki wybitnych szachistów), analizuję partie i rozwiązuję zadania szachowe.

Zapraszam również do zapoznania się ze stroną internetową poświęconą nauce szachów: www.atler.com.pl

Dziecko można zapisać w czwartki na zajęciach lub kontaktując się telefonicznie, bądź mailowo.

z poważaniem
Tomasz Światłoch