Koncert charytatywny - "Gramy dla Dominika"

7 marca w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Katowicach odbędzie się koncert charytatywny „Gramy dla Dominika" z udziałem zespołów Hengelo oraz Gabi Gąsior & Holy Noiz. W trakcie koncertu, fundacja Iskierka, której chłopiec jest podopiecznym, zorganizuje zbiórkę pieniędzy na leczenie chłopca. Nie zabraknie również dodatkowych atrakcji wspierających Dominika. Będzie można zdobyć wydawnictwa muzyczne z autografami m.in. płyty takich wykonawców jak: Mark Knopfler (lider legendarnej grupy Dire Straits), Ray Wilson (były wokalista legendarnej grupy Genesis), Imany, Dżem, De Mono, Lombard, Shakin' Dudi, Ewelina Lisowska, Izabela Trojanowska, Anita Lipnicka czy Maciej Balcar oraz wyjątkowy album, wydany z okazji 35-lecia festiwalu Rawa Blues, podpisany przez Dyrektora festiwalu Ireneusza Dudka.

 gabiGabi Gąsior & Holy Noiz
Gabi Gąsior jest autorką tekstów i muzyki, instruktorem gospel oraz nauczycielem śpiewu. Jest absolwentką wokalistyki jazzowej katowickiego Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Trenerem wokalnym w I edycji telewizyjnego show "Bitwa na głosy" w drużynie braci Golec. Występowała w opolskim amfiteatrze podczas koncertu Super Debiuty 2014 poświęconego twórczości Czesława Niemena. Przygotowała oraz poprowadziła chór ŚDM w Koncercie „Credo In Misericordiam Dei" pod kierownictwem Adama Sztaby, podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016r. Współpracowała m.in. z Beatą Bednarz, Adamem Sztabą, Kubą Badachem, Krzysztofem Antkowiakiem, Andrzejem Lampertem, Golec uOrkiestrą. Na co dzień koncertuje z własnym repertuarem wraz z zespołem Holy Noiz, złożonym z muzyków sesyjnych. Na koncie mają dwa albumy: „Bez Ciebie nie ma mnie" oraz „Narodził się Jedyny Król".

Hengelo

hengelo
Zespół Hengelo powstał pod koniec 2015 roku w Katowicach. Pięć osób, każda z innego  muzycznego świata z innym bagażem doświadczeń, które spotkały się, żeby zacząć zupełnie nowy rozdział. Styl muzyczny grupy najczęściej określa się jako połączenie modern rocka z wpływami syntezatorowej muzyki lat 80-tych oraz współczesnych alternatywnych brzmień. Zespół zadebiutował w lutym 2016. W listopadzie pojawiło się debiutanckie wydawnictwo promujące,  zatytułowane "Hungry Eyes". Na płycie znalazło się 6 utworów.  Muzyka Hengelo dotarła poza Śląsk. W ramach miedzynarodowego cyklu SOFAR Sounds grupa zagrała akustyczny występ w Krakowie, a następnie pojawiła się na antenie radiowej Czwórki.

Fundacja m

 

 


Szczegółowe informacje na temat Dominika, można znaleźć na stronie internetowej fundacji Iskierka pod adresem:

www.fundacjaiskierka.pl/podopieczni/dominik-hasa-z-katowic

Info na temat koncertu i akcji na stronie: NetFan.pl

Wydarzenie na facebooku: Gramy dla Dominika

do góry