29 października obchodziliśmy w szkole  DZIEŃ BEZ OTYŁOŚCI

Czytaj więcej...Dzień bez otyłości

W dniach 10.10.2019 oraz 16.10.10 w naszej szkole zostały zorganizowane pokazy szermierki na wózkach w ramach promowania sportu niepełnosprawnych za które odpowiedzialna była Pani Angelika Marszołek. 

Read More: Pokaz szermierki na wózkach

Zapraszamy do naszego sadu!

Przy naszej szkole powstał mały sad. Jest to zasługą zespołu uczniów  „ Młodzi ogrodnicy” należących do kółka przyrodniczego.  Uczniowie przy pomocy p. Justyny Rydzewskiej stworzyli projekt sadu, który zgłosili na konkurs „Tradycyjny sad”  organizowany przez Fundację BOŚ Banku. Zespołowi udało się zdobyć  grant na posadzenie w „szkolnym sadzie”  starych odmian drzew owocowych.

Czytaj więcej...Zapraszamy do naszego sadu!

   W dniach 1-2 czerwca 2019 roku pojechałyśmy na zajęcia terenowe organizowane przez Pracownię Biologiczną Pałacu Młodzieży w Katowicach do Parku Krajobrazowego  „Dolina Baryczy”.

Czytaj więcej...Zajęcia terenowe w Dolinie Baryczy

30 maja 2019r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych w ZOO. Było to podsumowanie całorocznego projektu „Jestem przyjacielem zwierząt…”, realizowanego przez Pałac Młodzieży w Katowicach. Zapraszamy do galerii.

Czytaj więcej...Warsztaty przyrodnicze w ZOO

SZKOLENIE Z PIERWSZEJ POMOCY

   Jak co roku uczniowie klas gimnazjalnych i w tym roku uczniowie klas ósmych, po skończonym kursie pierwszej pomocy na zajęciach edukacji dla bezpieczeństwa, przekazywali zdobytą wiedzę młodszym kolegom.

Czytaj więcej...Szkolenie pierwszej pomocy

16 maja 2019r. odbył się w Pałacu Młodzieży w Katowicach Wojewódzki Międzyszkolny Turniej p.t. "Jestem przyjacielem zwierząt - znam je, szanuję i chronię".

Czytaj więcej...Wojewódzki Międzyszkolny Turniej p.t. "Jestem przyjacielem zwierząt - znam je, szanuję i chronię" .

W dniu 21.05.2019r. uczniowie klas trzecich gimnazjum oraz klas ósmych szkoły podstawowej mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z pracownikiem Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej St.Ogn Panem Marcinem Kupczakiem.

Czytaj więcej...Spotkanie ze strażakiem

FLUORYZACJA

Zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia z 24 września 2013 r. w sprawie organizacji profilaktycznej opieki zdrowotnej nad dziećmi i młodzieżą (Dz. U. z 2016 r. poz. 86) pielęgniarka lub higienistka szkolna prowadzi u uczniów szkoły podstawowej (klasy I – VI) znajdujących się na obszarach, gdzie poziom fluorków w wodzie pitnej nie przekracza wartości 1 mg/l, grupową profilaktykę fluorkową metodą nadzorowanego szczotkowania zębów preparatami fluorkowymi 6 razy w roku, w odstępach 6 tygodni.

Czytaj więcej...Fluoryzacja

24 października obchodziliśmy w szkole  DZIEŃ BEZ OTYŁOŚCI.

Nasza szkoła od lat promuje zdrowy tryb życia .

Czytaj więcej...Dzień bez otyłości

19 października 2018r. uczniowie klas szóstych pod opieką mgr Aliny Grzesiak uczestniczyli w zajęciach ekologicznych p.t. „Ekologia na wesoło” w Pałacu Młodzieży w Katowicach.

Czytaj więcej...Zajęcia ekologiczne "Ekologia na wesoło"

9 maja 2018r odbył się konkurs na najlepszą koszulkę z programu ZDROWA JA.  Uczestniczki programu miały za zadanie ze zwykłych koszulek które otrzymały z Instytutu Matki i Dziecka przerobić koszulki według własnej fantazji i uznania.

Czytaj więcej...Konkurs na najlepszą koszulkę z programu "ZDROWA JA"
do góry