Zapraszamy do naszego sadu!

Przy naszej szkole powstał mały sad. Jest to zasługą zespołu uczniów  „ Młodzi ogrodnicy” należących do kółka przyrodniczego.  Uczniowie przy pomocy p. Justyny Rydzewskiej stworzyli projekt sadu, który zgłosili na konkurs „Tradycyjny sad”  organizowany przez Fundację BOŚ Banku. Zespołowi udało się zdobyć  grant na posadzenie w „szkolnym sadzie”  starych odmian drzew owocowych.

Czytaj więcej...Zapraszamy do naszego sadu!

   W dniach 1-2 czerwca 2019 roku pojechałyśmy na zajęcia terenowe organizowane przez Pracownię Biologiczną Pałacu Młodzieży w Katowicach do Parku Krajobrazowego  „Dolina Baryczy”.

Czytaj więcej...Zajęcia terenowe w Dolinie Baryczy

30 maja 2019r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych w ZOO. Było to podsumowanie całorocznego projektu „Jestem przyjacielem zwierząt…”, realizowanego przez Pałac Młodzieży w Katowicach. Zapraszamy do galerii.

Czytaj więcej...Warsztaty przyrodnicze w ZOO

SZKOLENIE Z PIERWSZEJ POMOCY

   Jak co roku uczniowie klas gimnazjalnych i w tym roku uczniowie klas ósmych, po skończonym kursie pierwszej pomocy na zajęciach edukacji dla bezpieczeństwa, przekazywali zdobytą wiedzę młodszym kolegom.

Czytaj więcej...Szkolenie pierwszej pomocy

16 maja 2019r. odbył się w Pałacu Młodzieży w Katowicach Wojewódzki Międzyszkolny Turniej p.t. "Jestem przyjacielem zwierząt - znam je, szanuję i chronię".

Czytaj więcej...Wojewódzki Międzyszkolny Turniej p.t. "Jestem przyjacielem zwierząt - znam je, szanuję i chronię" .

W dniu 21.05.2019r. uczniowie klas trzecich gimnazjum oraz klas ósmych szkoły podstawowej mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z pracownikiem Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej St.Ogn Panem Marcinem Kupczakiem.

Czytaj więcej...Spotkanie ze strażakiem

FLUORYZACJA

Zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia z 24 września 2013 r. w sprawie organizacji profilaktycznej opieki zdrowotnej nad dziećmi i młodzieżą (Dz. U. z 2016 r. poz. 86) pielęgniarka lub higienistka szkolna prowadzi u uczniów szkoły podstawowej (klasy I – VI) znajdujących się na obszarach, gdzie poziom fluorków w wodzie pitnej nie przekracza wartości 1 mg/l, grupową profilaktykę fluorkową metodą nadzorowanego szczotkowania zębów preparatami fluorkowymi 6 razy w roku, w odstępach 6 tygodni.

Czytaj więcej...Fluoryzacja

24 października obchodziliśmy w szkole  DZIEŃ BEZ OTYŁOŚCI.

Nasza szkoła od lat promuje zdrowy tryb życia .

Czytaj więcej...Dzień bez otyłości

19 października 2018r. uczniowie klas szóstych pod opieką mgr Aliny Grzesiak uczestniczyli w zajęciach ekologicznych p.t. „Ekologia na wesoło” w Pałacu Młodzieży w Katowicach.

Czytaj więcej...Zajęcia ekologiczne "Ekologia na wesoło"

9 maja 2018r odbył się konkurs na najlepszą koszulkę z programu ZDROWA JA.  Uczestniczki programu miały za zadanie ze zwykłych koszulek które otrzymały z Instytutu Matki i Dziecka przerobić koszulki według własnej fantazji i uznania.

Czytaj więcej...Konkurs na najlepszą koszulkę z programu "ZDROWA JA"

Nasza Szkoła wraz z Instytutem Matki i Dziecka realizuje Program  ZDROWA JA. Udział w tym programie wzięły udział uczennice klas II gimnazjalnych.

Założenia projektowe

W programie została zabezpieczona procedura 3 stopniowej zgody na badania (dyrektorów szkół, rodziców oraz dzieci). Do dyrekcji szkoły zostaną wystosowane oficjalne pisma zapraszające do udziału w projekcie. Natomiast do pozostałych dwóch grup docelowych dotrzemy w trybie on-line. W komunikacji z rodzicami wykorzystamy strony www szkół, do których uczęszczają ich dzieci. W komunikacji z potencjalnymi uczestniczkami projektu oraz dziewczętami, które już zdecydowały się wziąć w nim udział postawimy na media społecznościowe. Te dwa kanały komunikacji będą stanowiły narzędzia wspierające rekrutację uczestniczek oraz uzyskiwanie zgody rodziców na udział dziewcząt w badaniu.

Grupa docelowa komunikatu:

  1. Rodzice
  2. Uczennice II klas gimnazjum

Komunikat skierowany do rodziców:

Szanowni Rodzice,

Ministerstwo Zdrowia oraz Instytut Matki i Dziecka, w ramach Narodowego Programu Zdrowia realizuje projekt o nazwie „Ocena skuteczności interwencyjno-profilaktycznego programu poprawy zachowań zdrowotnych 15-letnich dziewcząt z wykorzystaniem techniki telemonitoringu” w skrócie ZDROWA JA. Projekt jest skierowany do 15-letnich dziewcząt uczęszczających do II klas szkół gimnazjalnych. Jego głównym celem jest ocena skuteczności programów profilaktycznych skierowanych do młodych osób i nacelowanych na poprawę ich zachowań zdrowotnych. W założeniu projekt ma się przyczynić do: wzrostu zainteresowania dziewcząt zdrowiem swoim oraz otoczenia; bieżącej poprawy aktywności fizycznej; ograniczenia zachowań sedentarnych (związanych z siedzącym trybem życia), tj. spędzania czasu przed komputerem lub telewizorem; poprawy zachowań żywieniowych; rezygnacji z zachowań ryzykownych tj. palenia papierosów, picia alkoholu, czy zażywania narkotyków oraz podniesienia ogólnej wiedzy dziewcząt w zakresie zdrowia. Projekt ma charakter innowacyjny: opaski monitorujące, które otrzymają uczestniczki projektu, to nie tylko narzędzia promujące zdrowie, ale również modny, technologicznie zaawansowany gadżet, który sprawi, że udział w projekcie będzie dla dziewcząt dobrą zabawą.

W imieniu Ministerstwa Zdrowia oraz Instytutu Matki i Dziecka mamy przyjemność zaprosić Państwa córki do udziału w projekcie. Wierzymy, że wzbogaci on ich wiedzę w zakresie zdrowia oraz znacząco przyczyni się do zmiany stylu życia oraz poprawy zachowań zdrowotnych młodzieży. W projekt aktywnie zaangażowani są nauczyciele i pielęgniarki szkolne, aby wspomóc dziewczęta w procesie uczenia się pozytywnych zachowań. Zmiany te będą inwestycją w ich zdrowie dziś i w przyszłości.

                                                                                   Zespół projektu ZDROWA JA

Piramida Aktywności Fizycznej - Młodzież.pdf

Piramida Aktywności Fizycznej - Dzieci.pdf

Piramida IZZ strona 1.pdf

Piramida IZZ strona 2.pdf

 

W listopadzie, na lekcjach przyrody, biologii i na lekcjach wychowawczych przedstawiano dzieciom i młodzieży szkodliwe skutki palenia tytoniu. Uczniowie oglądali filmy i w oparciu o nabyte informacje dyskutowali o konsekwencjach czynnego i biernego palenia. Po ciekawej akcji informacyjnej ogłoszono konkurs na plakat antynikotynowy dla dzieci z klas 4 i 5.

Więcej...Konkurs plastyczny - Palenie szkodzi!
do góry