Utworzono: 03 listopad 2020

"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;
nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi".

Drodzy Nauczyciele,
Szanowni Rodzice,
Kochani Uczniowie,

Jeszcze kilka tygodni temu, gdy wracaliśmy do szkoły po wakacjach, byliśmy pełni nadziei na powrót do szkolnej normalności. Nauczyciele, uczniowie, rodzice – wszyscy wierzyliśmy, że pomimo wyzwań, jakie niesie za sobą pandemia koronawirusa, damy radę. I tak się stało.

Dzisiaj wszyscy z niepokojem patrzymy w przyszłość i nie ma z pewnością osoby, która nie obawia się o zdrowie swoje i swoich najbliższych. Są jednak ludzie, którzy – mimo zagrożenia  - każdego dnia dbają o edukację i bezpieczeństwo dzieci. To nauczyciele klas I – III oraz nauczyciele świetlicy, których codzienna praca w szkole, troskliwa i profesjonalna opieka nad dziećmi, ciepłe słowa i uśmiech przy wejściu do szkoły i na pożegnanie sprawiają, że nasi najmłodsi czują się w szkole bezpieczni. Doceniając ich trud i zaangażowanie pragnę podziękować im za wysiłek wkładany w codzienną pracę.

Słowa podziękowania i wyrazy szacunku kieruję także do nauczycieli klas IV – VIII, którzy od przeszło tygodnia prowadzą nauczanie zdalne. Państwa zaangażowanie&nbspi sumienność w realizacji swoich obowiązków jest nie do przecenienia. Swoim profesjonalizmem, spokojem i empatią pomagacie dzieciom i młodzieży uwierzyć, że na zdobywanie wiedzy i umiejętności, realizacje swoich pasji i zainteresowań, koronawirus nie będzie miał wpływu. Bardzo dziękuję za wasze serce i za wasz trud. Za wszystko, co czynicie, abyśmy ten trudny czas mogli przetrwać razem.

Społeczność szkolna to także pracownicy administracji i obsługi. Im również należą się gorące podziękowania. To oni dbają o bezpieczeństwo sanitarne w szkole i robią to z oddaniem.

Niezmiernie cieszy mnie fakt, iż w tym smutnym koronawirusowym świecie, znajdują się osoby, które uśmiechem i dobrym słowem potrafią odwdzięczyć się za naukę i opiekę.
To Wy Drodzy Uczniowie… Dzięki Wam wiemy, że nasza praca ma sens oraz jest rzeczywiście doceniana.

Słowa podziękowania należą się także Wam – Szanowni Państwo - Rodzicom. Dziękuję Wam za wspieranie nauczycieli w tych trudnych chwilach oraz za wyrozumiałość, które pozwalają nam dobrze wypełniać powierzone zadania. Nie ukrywam, iż każde dobre słowo skierowane pod adresem naszej szkoły sprawiają mi ogromną radość, a nauczycielom dodają otuchy i pozwalają na dalsze sumienne wykonywanie wszelkich obowiązków.

Szanowni Państwo…niech dobro niesione drugiemu człowiekowi wraca każdego dnia. Jak powiedział św. Jan Paweł II: ,,Musimy pokonać nasz lęk przed przyszłością. Ale nie możemy go do końca pokonać inaczej, jak tylko razem.

Teresa Liburska-Łój