• Zespół Pieśni i Tańca Katowiczanie
  Zespół Pieśni i Tańca Katowiczanie

  Założycielkami i instruktorkami Zespołu są p. Maria Ćwiklińska i p. Renata Banaś. Zespół pragnie ukazywać piękno kultury ludowej ze szczególnym uwzględnieniem kultury śląskiej, niosąc innym radość i uśmiech.

 • Zespół wokalny - Bez Zapowiedzi
  Zespół wokalny - Bez Zapowiedzi

  Zespół wokalny „Bez zapowiedzi" pod kierunkiem p. Zbigniewa Tarajkowskiego powstał w 2002 roku. Brał udział w wielu konkursach, przeglądach i festiwalach, na których zdobył wiele nagród i wyróżnień.

 • Klub turystyczny - Tramp
  Klub turystyczny - Tramp

  Klub rozpoczął swą działalność wiosną 2007 roku. Ma na celu propagowanie turystyki (szczególnie turystyki górskiej), krzewienie zamiłowań krajoznawczych i umiejętności turystycznych oraz co najważniejsze stworzenie sposobów na miłe i aktywne…

 • Samorząd Uczniowski
  Samorząd Uczniowski

  Rada Samorządu Uczniowskiego jest organem przedstawicielskim społeczności uczniowskiej, powołanym w celu współdziałania z Dyrektorem szkoły, Radą Pedagogiczną i Radą Rodziców. Reprezentuje interesy wszystkich uczniów. Rada SU ustala i zatwierdza plan pracy Samorządu Uczniowskiego na…

 • Klub - Niebieskie Migdały
  Klub - Niebieskie Migdały

  KLUB „NIEBIESKIE MIGDAŁY” Działa od 2001 roku. Na bezpłatne zajęcia uczęszczają dzieci z klas 1- 6. Informacje o KLUBIE znajdują się na stronie internetowej: www.klub-niebieskie.pl

 • UKS Junior Basket
  UKS Junior Basket

  JUNIOR BASKET I - koszykarze z naszej szkoły pod wodzą trenera Jarosława Jakubca.

 • UKS Karlik
  UKS Karlik

  Nasz klub powstał w 1997 r. z inicjatywy Prezes naszego klubu p. dyr. Teresy Liburskiej - Łój oraz nauczycieli wychowania fizycznego naszego gimnazjum. Klub nasz obecnie prowadzi 8 sekcji sportowych.

 • UKS Zawisza
  UKS Zawisza

  UKS Zawisza Katowice powstał w 2015 roku przy ZSO nr 7 na osiedlu Witosa w Katowicach. Treningi prowadzi Angelika Marszołek, szpadzistka i trener II klasy szermierki. Szermierka jest pięknym sportem, wszechstronnie rozwijającym charakter.

Informacja Wydziału Edukacji i Sportu w Katowicach. Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego

20. 03. 08
Odsłony: 46

Wydział Edukacji i Sportu                                                                          Katowice, 2020-03-09

ES-III.4424.15.2020.MK

Szanowni Państwo Dyrektorzy Szkół i jednostek Oświatowych

            W związku z ogłoszeniem przez Ministra Zdrowia Pana Łukasza Szumowskiego, potwierdzonych przypadków występowania na terenie Polski zachorowań wywołanych przez koronawirusa, jak również w celu zachowania podstawowych zasad higieny oraz konieczności rozpowszechnienia wśród uczniów i wychowanków jednostek oświatowych zasad w zakresie profilaktyki zdrowotnej, Wydział Edukacji i Sportu przesyła w załączeniu „Informację Głównego Inspektora Sanitarnego dla dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek oświatowych w związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem” z dnia 27 lutego 2020 roku do zastosowania i bezwzględnego przestrzegania w stosunku do uczniów, wychowanków oraz pracowników, zatrudnionych w kierowanych przez Państwa placówkach.

Zarówno uczniowie/wychowankowie, jak również pracownicy jednostek oświatowych powinni zostać poinformowani o zastosowaniu podstawowych środków ochronnych i przestrzeganiu zasad zapobiegawczych, które istotnie wpłyną na ograniczenie ryzyka zakażenia koronawirusem.  

Jednocześnie zobowiązuję Państwa do niezwłocznego informowania Wydziału Edukacji i Sportu, również z wykorzystaniem telefonów komórkowych kierownictwa Wydziału o sytuacjach wymagających podjęcia decyzji sanitarnych.

Informacje dotyczące postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem można uzyskać dzwoniąc pod poniżej podane numery telefonów:

 1. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny – 660-686-917,
 2. Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny – 606-488-680 lub 539-963-856 lub 606 -326-142,
 3. Narodowy Fundusz Ochrony Zdrowia – 800-190-590,
 4. dr n. hab. med. Włodzimierz Mazur – Wojewódzki Konsultant Chorób Zakaźnych – szpital Specjalistyczny w Chorzowie- Kliniczny Oddział Obserwacyjno-Zakaźny i Niedoborów Odporności SUM – 797-189-603.

Sławomir Witek

Naczelnik

Wydziału Edukacji i Sportu

Prowadzący sprawę: Mariola Króliczek/Wydział Edukacji i Sportu, tel. 32 705-4186

 

Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego dla dyrektorów, przedszkoli, szkół i ośrodków opiekuńczych.pdf

do góry