• Klasa dwujęzyczna
  Klasa dwujęzyczna
 • Zespół Pieśni i Tańca Katowiczanie
  Zespół Pieśni i Tańca Katowiczanie

  Założycielkami i instruktorkami Zespołu są p. Maria Ćwiklińska i p. Renata Banaś. Zespół pragnie ukazywać piękno kultury ludowej ze szczególnym uwzględnieniem kultury śląskiej, niosąc innym radość i uśmiech.

 • Zespół wokalny - Bez Zapowiedzi
  Zespół wokalny - Bez Zapowiedzi

  Zespół wokalny „Bez zapowiedzi" pod kierunkiem p. Zbigniewa Tarajkowskiego powstał w 2002 roku. Brał udział w wielu konkursach, przeglądach i festiwalach, na których zdobył wiele nagród i wyróżnień.

 • Klasa dwujęzyczna
  Klasa dwujęzyczna
 • Klub turystyczny - Tramp
  Klub turystyczny - Tramp

  Klub rozpoczął swą działalność wiosną 2007 roku. Ma na celu propagowanie turystyki (szczególnie turystyki górskiej), krzewienie zamiłowań krajoznawczych i umiejętności turystycznych oraz co najważniejsze stworzenie sposobów na miłe i aktywne…

 • Samorząd Uczniowski
  Samorząd Uczniowski

  Rada Samorządu Uczniowskiego jest organem przedstawicielskim społeczności uczniowskiej, powołanym w celu współdziałania z Dyrektorem szkoły, Radą Pedagogiczną i Radą Rodziców. Reprezentuje interesy wszystkich uczniów. Rada SU ustala i zatwierdza plan pracy Samorządu Uczniowskiego na…

 • Klub - Niebieskie Migdały
  Klub - Niebieskie Migdały

  KLUB „NIEBIESKIE MIGDAŁY” Działa od 2001 roku. Na bezpłatne zajęcia uczęszczają dzieci z klas 1- 6. Informacje o KLUBIE znajdują się na stronie internetowej: www.klub-niebieskie.pl

 • Klasa dwujęzyczna
  Klasa dwujęzyczna
 • UKS Junior Basket
  UKS Junior Basket

  JUNIOR BASKET I - koszykarze z naszej szkoły pod wodzą trenera Jarosława Jakubca.

 • UKS Karlik
  UKS Karlik

  Nasz klub powstał w 1997 r. z inicjatywy Prezes naszego klubu p. dyr. Teresy Liburskiej - Łój oraz nauczycieli wychowania fizycznego naszego gimnazjum. Klub nasz obecnie prowadzi 8 sekcji sportowych.

 • UKS Zawisza
  UKS Zawisza

  UKS Zawisza Katowice powstał w 2015 roku przy ZSO nr 7 na osiedlu Witosa w Katowicach. Treningi prowadzi Angelika Marszołek, szpadzistka i trener II klasy szermierki. Szermierka jest pięknym sportem, wszechstronnie rozwijającym charakter.

Podsumowanie realizacji "Program dla szkół"

18. 07. 11
Odsłony: 345

PODOSUMOWANIE REALIZACJI „PROGRAMU DLA SZKÓŁ”

          11 lipca br. w naszej szkole odbyło się spotkanie prasowe, którego celem było podsumowanie realizacji unijnego „Programu dla szkół” w roku szkolnym 2017/2018. W spotkaniu z mediami wzięli udział: pan Adam Kraus – Kierownik Wydziału Rozwoju Rynków Rolnych Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (OT Mikołów), pani Teresa Liburska – Łój – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 33 w Katowicach oraz pani Zuzanna Kłos – dietetyk specjalizująca się w żywieniu dzieci i młodzieży. W trakcie spotkania zaprezentowano osiągniecia projektu w skali całego kraju oraz podano szczegółowe dane z województwa śląskiego.

          „Program dla szkół” został uruchomiony od roku szkolnego 2017/2018. Zastąpił programy „Owoce i warzywa w szkole” oraz „Mleko w szkole”.

          Celem „Programu dla szkół” jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw oraz mleka i przetworów mlecznych w ich codziennej diecie, upowszechnianie wiedzy o zdrowej zbilansowanej diecie, a także wiedzy o pochodzeniu dostarczanych produktów i ich powiązaniu z rolnictwem.

          Program jest skierowany do dzieci z klas I-V w szkołach podstawowych.
W ramach jego realizacji dzieci otrzymują bezpłatnie świeże owoce, warzywa oraz soki, a także mleko i przetwory mleczne. Ponadto uczestniczą w działaniach edukacyjnych realizowanych przez szkoły na temat zdrowego odżywiania.

          Polska jest jednym z największych beneficjentów „Programu dla szkół”. Pod względem przyznanego budżetu ze środków UE zajmuje 4 miejsce
(za Niemcami, Francją i Włochami). Budżet programu w roku szkolnym 2017/2018 to ok. 237,5 mln zł, w tym 117,4 mln zł to środki z budżetu Unii Europejskiej i 120,1 mln zł to środki pochodzące z budżetu krajowego.      

          W województwie śląskim w roku szkolnym 2017/2018 w programie uczestniczyło ponad 1200 szkół. Blisko 200 tysięcy uczniów szkół podstawowych województwa śląskiego zostało objętych programem – w tym uczniowie naszej Szkoły.

do góry