Szkoła Szachowa Młodych Umysłów zaprasza!

gniadek3 szachy

Drodzy uczniowie i rodzice !!!

Zapraszamy na zajęcia SZKÓŁKI SZACHOWEJ.
Zajęcia odbywają się w CZWARTKI w 3 grupach:

GRUPA I  od 12:40 do 13:25

GRUPA II od 13:35 do 14:20

GRUPA III od 14:30 do 15:15

Nauka gry w szachy połączona z zabawą,
ćwiczeniem pamięci, koncentracji i wyobraźni.
Nauka podejmowania decyzji, odpowiedzialności za podjęte decyzje,
wygrywania i przegrywania z zachowaniem szacunku do przeciwnika.

Pierwsze zajęcia już 19.09.
Pierwsze zajęcia są otwarte – zapraszamy wszystkich którzy chcą spróbować.

Zapisy pod numerem tel. 607 246 835

Jestem zawodowym instruktorem szachowym, sędzią, zawodnikiem oraz współtwórcą Szkoły Szachowej Młodych Umysłów, w której obecnie uczy się około 300 szachistów. Od piętnastu lat prowadzę zajęcia z dziećmi i młodzieżą w Katowicach, organizuję turnieje szachowe, symultany i treningi. Dysponuję własnym sprzętem (szachy turniejowe, zegary, tablice demonstracyjne, rzutnik multimedialny, sprzęt komputerowy, literatura fachowa).

W ramach zajęć koncentruję się na wszechstronnym rozwoju dzieci przy pomocy szachów: kształcenie pamięci, umiejętności trwałej koncentracji, wyobraźni, fantazji oraz myślenia logicznego i twórczego. Gra w szachy jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów kształtowania i modelowania osobowości człowieka, szachy uczą rozwiązywania zadania w ograniczonym czasie.
Zwracam dużą uwagę na kulturę osobistą (m.in. umiejętność przegrywania w warunkach stresu). Na zajęciach uczę podstaw szachów (teoria debiutów, taktyka, strategia, końcówki), przekazuję ogólną wiedzę o szachach (anegdoty, ciekawostki, filmy, sylwetki wybitnych szachistów), analizuję partie i rozwiązuję zadania szachowe.

Zapraszam również do zapoznania się ze stroną internetową poświęconą nauce szachów: www.atler.com.pl

z poważaniem
Tomasz Światłoch