spodek

W związku z urodzinami Katowic i 50 urodzinami „Spodka” zapraszamy do konkursu plastyczno – fotograficznego „Kosmiczny obiekt w Katowicach”.
Prace plastyczne mogą być wykonane dowolną techniką w formacie A-4 lub A-3.

Prace fotograficzne w formacie B-5 lub A-4.

Prace przyjmowane będą w sali 218 i 226 do 24 września 2021 roku.

Zapraszamy do wzięcia udziału w komputerowym konkursie plastycznym na plakat
„Jedz owoce i warzywa”

DLA KLAS I – VIII

Cele konkursu:

  • Rozwijanie zainteresowań plastycznych i wyobraźni twórczej;
  • Zwrócenie uwagi na potrzebę zdrowego odżywiania;
  • Kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych;
  • Doskonalenie posługiwania się programem graficznym „Paint”.

Uczniowie chętni do wzięcia udziału w konkursie dołączają do zajęć: Konkurs - „Jedz owoce i warzywa!!"dla klas 1-8” w Classroom kodem: 764ywyx
i przesyłają w zadaniu swoją pracę z opisem: imię, nazwisko, klasa.(Do 30.09.2021).
Zadanie konkursowe:
Wykonany w programie "Paint" plakat ma zachęcać do spożywania warzyw i owoców.

Klasy 2-8 powinny przygotować hasło, które umieszczą na plakacie.
Najlepsze prace wykonane podczas konkursu zostaną nagrodzone dyplomami.
Przy ocenie prac brane będą pod uwagę: zgodność pracy z tematem, indywidualny pomysł, ciekawa kompozycja i umiejętność posługiwania się programem graficznym „Paint”.

Koordynator konkursu: Beata Mąsior

 

Zadaniem uczestników konkursu było zaprojektowanie, wykonanie i zastosowanie autorskiej pomocy edukacyjnej.

Jury konkursu, składające się z przedstawicieli Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik, z 10 drużyn finalistów wyłoniło 5, które otrzymały tytuł Laureata.

To właśnie naszej drużynie uczniów obecnych klas siódmych udało się zostać laureatami w tym prestiżowym konkursie.

DRUŻYNA LAUREATÓW:

Maja Biernacka 7d, 
Kinga Dąbrowska 7d, 
Paulina Frukacz 7b, 
Małgorzata Kycler 7e, 
Mateusz Maltazar 7b 
Mateusz Stańczyk 7b 

pod kierownictwem Pani Justyny Rydzewskiej oraz Pauliny Worsztynowicz .

Uczniowie naszej szkoły w ramach pracy konkursowej zbudowali szkolny oczyszczacz powietrza pragnąc promować ekologiczny styl życia na śląsku. Uroczysta Gala rozdania nagród odbędzie się 14 października w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Serdecznie gratulujemy drużynie naszych wybitnych laureatów i życzymy wspaniałych chwil podczas gali finałowej.

FILM konkursowy

informacja na stronie MEN:

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/wyniki-konkursu-nauka-dla-ciebie-2021--gratulujemy

I miejsce
ex aequo - Marcel Wasilewski, Jakub Pinocy - 4a
II miejsce 
Patrycja Majzner - 5b
III miejsce
Dominik Hasa -  5b
 
Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom.
 
Herby

Wyniki Międzyszkolnego Konkursu z języka niemieckiego "Deutche Kuche" - "Niemiecka kuchnia"

I miejsce - Rafał B - kl. 8c SP-32 Katowice
II miejsce - Jakub Obelnicki - kl. 8b SP-33 Katowice
III miejsce - Marcel Wasilewski kl. 4a SP-33 Katowice

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie

Wyniki konkursu "Moje spotkanie z przyrodą  - jak aktywnie spędzam czas?"
Uczestnicy konkursu stworzyli piękne filmy i prezentacje, na których pokazali swoje spotkania z przyrodą. Wszyscy bardzo aktywnie spędzają czas na świeżym powietrzu. 
 
A oto laureaci konkursu: 

I miejsce Judyta Wolny i Aleksander Bereźnicki
II miejsce: Marcel Wasilewski
III miejsce: Patrycja Majzner
 
Serdecznie Gratulujemy!

PROGRAM „W KRAINE BAJEK I BAŚNI”

Konkurs odbył się 31 maja 2021 r.

KLASY I

Natalia Kania 1c, Egon Tworek 1b - I Miejsce

Szymon Michaluk 1b, Krzysztof Bykowski 1d - II Miejsce

 Oliwia Składowska  1c, Monika Kapała 1d - III Miejsce

Wyróżnienie: Hanna Światłoch 1a, Bernard Zawadzki 1a

KLASY II

Tymoteusz Buczek 2b - I Miejsce

Wiktoria Wilczek 2a, Jan Osowski 2d - II Miejsce

Jakub Borek 2c, Borys Płachta 2c Wiktor Pajerski 2d - III Miejsce

Wyróżnienie: Oliwia Suchanek 2a

KLASY III

Zuzanna Jędrzejczak 3c - I Miejsce

Miłosz Kliszcz 3c, Wiktoria Komandera 3e, Zuzanna Terpitz 3e - II Miejsce

Szymon Cieśla 3d - III Miejsce

Wyróżnienie: Julia Kępka 3d

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM GRATULUJEMY!

ZDOBYWCY I MIEJSC

 

  • 1b
  • 1c
  • 2a
  • 3c

W ramach projektu „W Krainie Bajek i Baśni” ogłaszamy

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

DLA KLAS I - III 

W trakcie konkursu uczestnicy będą czytali wybrane (wylosowane przez siebie) wiersze:

KLASY I : J. Tuwim  – „Wiersze dla dzieci”.

KLASY II : J. Brzechwa . – „Wiersze”.

KLASY III : J. Porazińska – „Psotki i śmieszki”.

W konkursie biorą udział reprezentanci klas (2 osoby wybrane w konkursie klasowym) 

Reprezentanta klasy wybiera wychowawca w konkursie klasowym do 28.05.2021 r.

Finał konkursu 31.05.2021 r.  

Kryteria oceny w konkursie pięknego czytania:

  • Dokładnie i starannie wymawiaj wyrazy.
  • Czytaj bezbłędnie.
  • Zatrzymuj się na znakach przestankowych.
  • Akcentuj zdanie pytające, wykrzyknikowe.
  • Modeluj głos tak, aby było słychać nastrój czytanego utworu.

Międzynarodowy twórczy konkurs programistyczny Wielkanoc 2021
1.Informacje podstawowe:
Międzynarodowy twórczy konkurs programistyczny jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i szkół średnich, oraz z organizacji pracujących z dziećmi.
Do programowania należy używać programów SGP Baltie 3
Organizatorem konkursu jest SGP Systems z partnerami.
2. Terminy:
▪Termin zgłoszenia      -          12.04.2021, godz. 14:00
▪Termin nadsyłania prac          -          12.04.2021, godz. 14:00
▪ Początek pracy komisji szkolnej         - 12.04.2021, godz. 14:00
▪ Koniec pracy komisji szkolnej -          19.04.2021, godz. 14:00          
▪ Termin nadsyłania wersji angielskiej  -          19.04.2021, godz. 14:00
▪ Początek pracy komisji międzynarodowej      -          19.04.2021, godz. 14:00
▪ Termin dla komisji międzynarodowej  -          22.04.2021, godz. 22:00
▪ Wyniki           -          23.04.2021, godz. 12:00

„Czytaj więcej!”Międzynarodowy twórczy konkurs programistyczny Wielkanoc 2021
WYNIKI KONKURSU NA "NAJPIĘKNIEJSZĄ PALMĘ"
 
W ostatnich dniach oczekiwania na Święta Wielkanocne, Samorząd Uczniowski przeprowadził konkurs, w którym uczestnicy wykonywali palmy. W konkursie wzięło udział 51 osób. W załączonym nagraniu możemy podziwiać prace uczestników.  Dziękujemy za trud i zaangażowanie w konkurs wszystkim biorącym udział. Zwycięzcom gratulujemy i prosimy o kontakt z Panem Grzegorz Jurankiem w celu odebrania dyplomu i nagrody.
 
Klasy 1-3
I miejsce: Paulina Nazaryan 1b
II miejsce: Wiktoria Frankowska 1c
III miejsce: Iga Jakubiec 2c
 
Klasy 4-6
I miejsce: Aleksander Pakusa 4b
II miejsce: Tatiana Zembol 5b
III miejsce: Mateusz Frankowski 4c
 
Klasy 7-8
I miejsce: Szymon Kwiatkowski 8b
II miejsce: Karolina Mitura 7d
III miejsce: Agnieszka Zbyrowska 8a
 


„Projekt okładki ulubionej baśni”

Konkurs odbył się w marcu 2021 r.

w Classroom

KLASY I-III

I MIEJSCE – Aleksandra Abram  2b
II MIEJSCE – Magdalena Kwiecień 1b, Kacper Wasilewski 1a
III MIEJSCE – Hanna Hanusik 2b

KLASY IV-VI

I MIEJSCE – Patrycja Majzner 5b, Tomasz Zaleśny 4a
II MIEJSCE – Maja Stasiak 6d
III MIEJSCE – Małgorzata Moryson 4a, Kamila Zimon 5a
Wyróżnienia: Maksymilian Borgiel 6f, Marcel Wasilewski 4a, Wiktor Fiuty 4c, Filip Tokarz 4b

KLASY VII-VIII

I MIEJSCE – Julia Kierepko 8d
II MIEJSCE – Monika Swędzioł 7d

GRATULUJEMY!

Loading...

do góry