Zajęcia SZKÓŁKI SZACHOWEJ

gniadek3 szachy

Zajęcia SZKÓŁKI SZACHOWEJ odbywają się w czwartki w 3 grupach.

GRUPA I  od 12:40 do 13:25
  GRUPA II od 13:35 do 14:20
  GRUPA III od 14:30 do 15:15

Pierwsze zajęcia odbędą się 16.09.

Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanego instruktora szachowego. Nasza Szkółka od osiemnastu lat organizuje zajęcia dla dzieci i młodzieży w Katowicach. Organizujemy również turnieje szachowe, symultany i treningi online. Dysponujemy własnym sprzętem (szachy turniejowe, zegary, tablice demonstracyjne, rzutnik multimedialny, sprzęt komputerowy, literatura fachowa).

W ramach zajęć koncentrujemy się na wszechstronnym rozwoju dzieci przy pomocy szachów: ćwiczenie pamięci, umiejętności trwałej koncentracji, wyobraźni, fantazji oraz myślenia logicznego i twórczego. Wykorzystujemy szachy do pomocy w kształtowaniu i modelowaniu osobowości dziecka. Uczymy rozwiązywania zadań i problemów w ograniczonym czasie.

Opracowaliśmy własną metodę prostych i skutecznych ćwiczeń rozwijających wydolność intelektualną u dzieci. Zwracamy dużą uwagę na kulturę osobistą (m.in. umiejętność przegrywania w warunkach stresu), na zajęciach uczymy podstaw szachów (teoria debiutów, taktyka, strategia, końcówki), uczymy jak pracować z informacją, przekazujemy ogólną wiedzę o szachach (anegdoty, ciekawostki, filmy o wybitnych szachistach), dla uzdolnionych dzieci, które chcą rozwijać swoje umiejętności zapewniamy zajęcia indywidualne.

Zajęcia odbywają się z zachowaniem najwyższych standardów higieniczno sanitarnych. W przypadku czasowego zamknięcia szkoły, zajęcia będą odbywały się w tych samych godzinach online na platformie Zoom.

Zapisy pod nr tel. 607 246 835

Załączniki: