Jak co roku w miesiącu grudniu członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu rozdawali przybyłym do szkoły rodzicom wlepki „ZAPAL ŚWIATŁO WOLNOŚCI – 13 GRUDNIA 1981” i naklejki na auta. Akcja ta miała na celu przypomnienie ważnych wydarzeń historycznych – ogłoszenie stanu wojennego 13 grudnia 1981 roku i pacyfikację Kopalni „Wujek”.

Czytaj więcej...Zapal Światło Wolności

Uczeń kl. Va Jakub Rzepka został laureatem Konkursu Plastycznego „NIEPODLEGŁOŚĆ W SERCACH POLAKÓW – JAK RODZIŁA SIĘ NIEPODLEGŁOŚĆ”,

Czytaj więcej...Konkurs plastyczny "Niepodległość w Sercach Polaków..."

16.12.2018 r. w 37 rocznicę pacyfikacji KWK "Wujek", odbyła się VI edycja "Biegu 9 z Wujka" w którym uczestniczyła młodzież z 59 szkół z woj. śląskiego. Naszą szkołe reprezentowali chłopcy z kl. 3C gimn. wraz z opiekunami: p. I.Kamińską, p. H.Pustułą-Wójciak oraz p. S.Rozmus. Patronem naszej grupy był górnik Józef Czekalski z którego wnuczką, po zakończeniu uroczystości zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.

Cześć Ich Pamięci!

Już ósmy raz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Akcji Parkingowej „Łam bariery nie przepisy”, która organizowana jest w przedświąteczne soboty grudnia w ramach projektu Miejska Dżungla.

Czytaj więcej...Akcja Parkingowa 2018/2019

19 i 20 listopada 2018r. uczniowie kl. 3 gim. i kl. 8 wraz z wychowawcami wzięli udział w "Żywej lekcji historii" na terenie hitlerowskiego obozu zagłady KL Auschwitz-Birkenau.
Każdego roku wyjaz dla najstarszych uczniów naszej szkoły organizuje p.Halina Pustuła-Wójciak

„Rekord dla Niepodległej" - w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wspólne odśpiewanie hymnu narodowego.

 

 W czwartek, 8 listopada 2018 r odbył się Koncert Patriotyczny, w którym wystąpili laureaci Szkolnego Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej, Szkolnego Konkursu Poezji Patriotycznej oraz Zespół Wokalny "Bez Zapowiedzi".

Wyniki Szkolnego Konkursu Poezji Patriotycznej

I miejsce – Maja Marczuk kl. 5e

II miejsce – Aleksandra Zuchara kl.6d

III miejsce –Kinga Dąbrowksa kl. 4d

WYRÓŻNIENIA:

Michalina Thamm kl. 6b

Małgorzata Tomczyk kl. 6a

Alan Stodulski kl. 5b

Wyniki Szkolnego Konkursu Piosenki Patriotycznej

w kategorii: SOLIŚCI:

I miejsce –Lena Pietrasik  kl. 4b

II miejsce – Otylia Bartoszek kl.6b

WYRÓŻNIENIE:

Alan Stodulski kl. 5b

w kategorii: ZESPOŁY:

I miejsce – Zespół "CEDURKI"

II miejsce – Zespół klasy 5d

Podkategorie

do góry