Ułatwienia dostępu

certyfikat

Europejski Tydzień Kodowania 2024 za nami(Code Week 2024). W trakcie Code Week uczniowie wzięli udział w różnego rodzaju warsztatach związanych z kodowaniem. Warsztaty w auli szkoły dla klas 1, 2 i 3 prowadziły: P. Karolina Kapias oraz P. Justyna Baron. Warsztaty w klasie 1 zapoznające z aplikacją Scratch prowadziła P. Beata Szczygieł. Zajęcia z kodowania na dywanie w klasie 2 prowadził P. Damian Boral. Warsztaty zapoznające z programowaniem w środowisku Scratch, programowaniem robotów Photonów oraz warsztaty z druku 3D w klasach 4-6 prowadziła P. Beata Mąsior, P. Katarzyna Krzyżańska – Antlauf i P. Zbigniew Tarajkowski. Dziękujemy wszystkim uczestnikom. Zachęcamy Was do kontynuowania nauki w szkole i w domu. Hasło roku to „Kodujesz – zyskujesz”.

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 06
  • 07
  • 08
  • 09
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17

 

Europejski Tydzień Kodowania ma na celu upowszechnienie kodowania, myślenia obliczeniowego i umiejętności cyfrowych, a jednocześnie zbliżenie zmotywowanych osób do świętowania kreatywności i innowacji za pomocą kodu. Nasza szkoła będzie uczestniczyć w EU Code Week od poniedziałku 21 października 2024 do piątku 25 października 2024. W ramach Tygodnia Kodowania planujemy:

  • Warsztaty dla klas 1- 3 zapoznające uczniów z kodowaniem na dywanie i programowaniem różnych robotów oraz poznanie możliwości tworzenia projektów w środowisku Scratch.
  • Warsztaty dla klas 4- 8 z tworzenia przez uczniów programów w środowisku Scratch.
  • Warsztaty w programowaniu robotów Photonów.
  • Warsztaty z druku 3D.
  • Konkurs „Koduję i zyskuję - Bezpieczny Internet”.

Kodujcie razem z nami!

cwlogo

 

Jak co roku w październiku odbył się w naszej szkole Europejski Tydzień Kodowania (Code Week 2023). W trakcie Code Week uczniowie wzięli udział w różnego rodzaju warsztatach związanych z kodowaniem. Warsztaty dla klas 1, 2 i 3 prowadziły: P. Martyna Urbańska- Szczęsna, P. Anna Nowak, P. Karolina Kapias oraz P. Magdalenia Roch. Warsztaty w klasie 3 zapoznające z programowaniem blokowym prowadziła P. Beata Szczygieł. Warsztaty zapoznające z programowaniem w środowisku Scratch oraz warsztayty z druku 3D w klasach 4-6 prowadziła P. Beata Mąsior. Dziękujemy wszystkim uczestnikom. Zachęcamy Was do kontynuowania nauki w szkole i w domu.

codeweek certyfikat 2023

 

Jak co roku w październiku odbył się w naszej szkole Europejski Tydzień Kodowania (Code Week) (17-21.10.2022)

Wprowadzeniem był apel dla klas 1-3, który odbył się 17 października na spotkaniu online. W trakcie Code Week, odbywającego się pod hasłem „Programując, zmieniamy świat!”, uczniowie wzięli udział w różnego rodzaju warsztatach związanych z kodowaniem. Warsztaty dla klas 1, zapoznające uczniów z kodowaniem w środowisku Baltie oraz warsztaty z programowania w środowisku Scratch w klasie 4 pod hasłem „Animacja w programie Scratch” prowadziła p. Beata Mąsior. Warsztaty dla klasy 2 zapoznające uczniów z kodowaniem w środowisku Scratch prowadziła p. Beata Szczygieł. Warsztaty w programowaniu robotów –  pod hasłem „Photony sprzątają świat!” prowadziła p. Martyna Urbańska. Warsztaty „Kodowania na macie”, „Zabawy z robotem Dash” i „Zabawa kolorami” prowadziła p. Anna Supińska. Warsztaty z nauki programowania wizualnego poprzez rysowanie figur geometrycznych, poznanie pojęć matematycznych prowadził p. Zbigniew Tarajkowski. Dziękujemy wszystkim nauczycielom za ciekawe zajęcia, a uczniom za aktywne uczestniczenie w nich. Zachęcamy do nauki kodowania w domu.

Koordynator projektu

Beata Mąsior

szkola

Zapraszamy wszystkie klasy na Tydzień Kodowania - CodeWeek 2022. Od 17 do 21 października kodujemy i programujemy na lekcjach, zajęciach dodatkowych i warsztatach. Zapraszamy też do wzięcia udziału w konkursie „Animacja w programie Scratch” odbywającym się na szkolnej platformie Classroom. Kod dołączenia do konkursu: zduwc3m.

C W

W minionym tygodniu, w ramach projektu  „Zaprogramuj Przyszłość”, odbył się w naszej szkole Europejski Tydzień Kodowania (Code Week) (18-22.10.2021)

W trakcie Code Week, odbywającego się pod hasłem „Koduj z nami!”, uczniowie wzięli udział w różnego rodzaju warsztatach związanych z kodowaniem. Warsztaty dla klas 1-2, zapoznające uczniów z kodowaniem w środowisku Baltie pod hasłem „Czy Baltie potrafi zbudować wieżę?”, „Od Baltiego do sztucznej inteligencji” oraz warsztaty z programowania w środowisku Scratch w klasie 3 i 4 pod hasłem „Spotkanie Scratcha z Kotem w butach” i „Czy złota rybka potrafi zmienić kolor?” prowadziła p. Beata Mąsior. Warsztaty dla klasy 1 zapoznające uczniów z kodowaniem w środowisku Scratch prowadziła p. Beata Szczygieł oraz p. Damian Boral. Warsztaty z programowania w Baltie dla klas 4 pod hasłem „Historyjki w środowisku Baltie” prowadziła p. Sonia Pawełoszek. Warsztaty w programowaniu robotów –  pod hasłem „Na ratunek pszczołom!” oraz „Kolorowe kodowanie z wykorzystaniem klocków” prowadziła p. Martyna Urbańska. Warsztaty „Kodowania na dywanie” i „Zabawy kubeczkami” prowadziła p. Anna Supińska. Dziękujemy wszystkim nauczycielom za ciekawe zajęcia, a uczniom za aktywne uczestniczenie w projekcie. Dalszy ciąg szkoleń  w programowaniu będzie na lekcjach informatyki. Zachęcamy też do nauki kodowania w domu.

Koordynator projektu

Beata Mąsior

Certyfikat Code Week SP 33

 

Nasza szkoła będzie uczestniczyć w Code Week (Tygodniu Kodowania)  od poniedziałku, 18 października 2021

do piątku, 22 października 2021 .

W ramach Code Week, który będzie odbywać się pod hasłem „Koduj z nami!” planujemy:

Warsztaty dla klas 1-3 zapoznające uczniów z kodowaniem w środowisku Baltie.

Warsztaty dla klas 1-8 zapoznające uczniów z kodowaniem w środowisku Scratch.

Warsztaty w programowaniu robotów – Ozobotów, Fotonów i Dash.

Warsztaty kodowania na dywanie oraz wiele innych działań związanych z kodowaniem.

Wszystko rozpocznie się 18 października obejrzeniem filmu inauguracyjnego na stronie szkoły.

Tematem przewodnim w 2021 roku będzie „Sztuczna inteligencja”. Zapraszamy!

Kod do dołączenia to: cw21-ZKrmf.

Zapraszamy wszystkich nauczycieli do zgłoszenia własnych działań.

Instrukcja:

Wejście na stronę inicjatywy:

https://codeweek.eu/view/365093/koduj-z-nami

Kliknięcie zakładki „Zajęcia”

Kliknięcie na „Dodaj wydarzenie”

Zalogowanie się na stronę Code Week i zgłoszenie własnego wydarzenia z dołączeniem kodu (cw21-ZKrmf).  

Inicjator Code Week w SP 33 Katowice

Beata Mąsior(cw21-ZKrmf).  

W bieżącym roku Tydzień Kodowania odbywał się pod hasłem „Kodowanie jest fajne!”. Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w różnego rodzaju warsztatach związanych z kodowaniem. Warsztaty dla klas 1- 3 zapoznające uczniów z programowaniem w środowisku Baltie pod hasłem „Baltie wie, jak alfabet mówi się” prowadziła p. Beata Mąsior. Warsztaty dla klas 1- 6 zapoznające uczniów z kodowaniem w środowisku Scratch prowadziła p. Beata Mąsior, p. Beata Szczygieł. Warsztaty, „Podstawy programowania robotów Photon, utrzymane w tematyce kosmicznej” prowadziła p. Martyna Urbańska. Warsztaty kodowania na dywanie  „Zabawy kubeczkami” prowadziła p. Anna Supińska i p. Damian Boral. Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom za aktywne uczestnictwo w projekcie. Dalszy ciąg szkoleń  w programowaniu będzie na lekcjach informatyki i kółkach informatycznych. Zachęcamy też do nauki kodowania z programem Scratch i  Baltie w domu.

Powodzenia!

Certyfikat 2020

 

Nasza szkoła będzie uczestniczyć w Code Week (Tygodniu kodowania)  od poniedziałku, 19 października 2020

do poniedziałku, 26 października 2020 .

W ramach Code Week, który będzie odbywać się pod hasłem „Kodowanie jest fajne!” planujemy:

Warsztaty dla klas 1-3 zapoznające uczniów z kodowaniem w środowisku Baltie.

Warsztaty dla klas 1-8 zapoznające uczniów z kodowaniem w środowisku Scratch.

Warsztaty w programowaniu robotów – Ozobotów i Fotonów.

Warsztaty kodowania na dywanie „Labirynt”.

Wszystko rozpocznie się 19 października obejrzeniem filmu inauguracyjnego na stronie szkoły. Zapraszamy!

The Code Week 4 All Challenge zachęca do łączenia działań z innymi organizowanymi przez przyjaciół, współpracowników i znajomych, a także wspólnego zdobywania certyfikatu doskonałości Code Week.

Co to jest?

Oprócz zgłoszenia aktywności na mapie Tygodnia Kodowania UE możesz również zaangażować inne osoby w sieci, aby zrobiły to samo. Jeśli ty i twój sojusz osiągniecie jeden z poniższych progów, wszyscy otrzymacie Certyfikat Doskonałości Code Week!

Kryteria uzyskania certyfikatu  jakości:

10 działań powiązanych

I / lub

3 zaangażowane kraje

Jak uczestniczyć?

Wejdź na stronę : https://codeweek.eu/view/285282/kodowanie-jest-fajne

Zarejestruj się, zaloguj.

Dodaj aktywność i podaj niezbędne informacje na temat swojej aktywności kodowania.

Wklej kod dostępu otrzymany od inicjatora(cw20-Lhysl), który jako pierwszy zbudował sojusz, do komórki pola CODE WEEK 4 ALL CODE.

Kliknij Prześlij.

Przekaż słowo (i kod!), Aby więcej organizatorów dołączyło do sojuszu.

Po zakończeniu kampanii wszyscy organizatorzy działań zostaną poproszeni o zgłoszenie liczby uczestniczących uczestników. Jeśli udało Ci się osiągnąć próg, Ty i Twoi koledzy, którzy byli częścią Twojej sieci, otrzymacie Certyfikat Doskonałości!

Dlaczego warto dołączyć do wyzwania?

Aby zachęcić do kodowania.

Zaangażować dużą liczbę uczniów.

Aby budować połączenia z organizacjami i / lub szkołami w Twojej społeczności lub na arenie międzynarodowej.

Aby znaleźć wsparcie od innych organizatorów i nauczycieli.

Aby uzyskać certyfikat doskonałości.

Inicjator Codeweek w SP 33 Katowice

Beata Mąsior(cw20-Lhysl)

do góry