19 maja w auli naszej szkoły odbyła się prelekcja prowadzona przez nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach. Nasi goście zaprezentowali dwie innowacje pedagogiczne, które z powodzeniem realizują w swojej placówce: „afazJa – możeMy” oraz „wychodziMy poza schemaTy”.
To bardzo inspirujące propozycje dla nauczycieli pracujących z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Celem obu inicjatyw jest wspieranie uczniów w osiąganiu sukcesów edukacyjnych poprzez dostosowane metody pracy i twórcze podejście do procesu nauczania.
Przedstawione rozwiązania pokazują, jak wiele można osiągnąć dzięki otwartości na innowacje, współpracy i uważnemu podejściu do potrzeb uczniów. Warto czerpać z tych doświadczeń i szukać własnych sposobów na skuteczne wspieranie dzieci w ich edukacyjnej drodze.