Zwycięzcą szkolnego  konkursu na projekt programistyczny, wykonany w programie Scratch -  „Bezpieczeństwo w Internecie” został Paweł Stefurak, uczeń klasy 4b. Gratulujemy! Praca Pawła zostanie zgłoszona do konkursu ogólnopolskiego. Link do projektu https://scratch.mit.edu/projects/430999958

Koordynator konkursu

Beata Mąsior

Drodzy Nauczyciele oraz Wychowawcy!

We wrześniu startuje kolejna edycja „Koduj z Gigantami"!

Już po raz siódmy zapraszamy dzieci i młodzież w wieku szkolnym do wzięcia udziału w darmowych warsztatach programowania! W tym roku warsztaty będą się odbywać w terminach 12 - 13 oraz 19 -20 września w wybranych miastach w całej Polsce. Z uwagi na wyjątkową sytuację wywołaną pandemią koronawirusa, oprócz warsztatów stacjonarnych, przewidziane są interaktywne zajęcia online w małych grupach.

„Koduj z Gigantami" to wydarzenie o charakterze edukacyjnym, które jest doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy o programowaniu i lepszego startu w przyszłość, a także bardziej świadomego korzystania z nowych technologii. Warsztaty "Koduj z Gigantami" to połączenie dużej dawki wiedzy ze świetną zabawą. Podczas nich, dzieci już od 7 roku życia mogą spróbować własnych sił w programowaniu i zacząć tworzyć własne gry czy aplikacje.

Program zajęć dopasowany jest odpowiednio do grupy wiekowej:

- uczestnicy 7 - 9 lat: SCRATCH,

- uczestnicy 10 - 12 lat: SCRATCH, APP INVENTOR,

- uczestnicy powyżej 13. roku życia: C#, VISUAL STUDIO.

Warsztaty są całkowicie bezpłatne dla wszystkich uczestników. Jedynym warunkiem wzięcia udziału w warsztatach jest indywidualna rejestracja każdego z uczestników. Zapisów będzie można dokonywać od 1 września poprzez stronę: www.kodujzgigantami.pl

Tak, jak w poprzednich edycjach, także tym razem zapraszamy szkoły do wzięcia udziału w Konkursie Koduj z Gigantami. W tej edycji tematem konkursu to Bezpieczeństwo w Internecie. Konkurs zostanie ogłoszony na fan page'u Gigantów Programowania wraz ze wszystkimi szczegółami. Link: https://www.giganciprogramowania.edu.pl/wydarzenia/konkurs

W konkursie przewidziano nagrody dla szkoły, osoby, która wykona najlepszy projekt, oraz dla nauczyciela nagrodzonej osoby.

ZAPRASZAMY!

 

Dzisiaj (11.02.2020 r.) odbył się w naszej szkole apel  z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu.

Czytaj więcej...Dzień Bezpiecznego Internetu - 2020

W czasie wakacji na półkoloniach odbyły się warsztaty „Sieciaki na wakacjach”,

Czytaj więcej...„Sieciaki na wakacjach”
Telewizja 33TV - Dzień Bezpiecznego Internetu 2019

W czwartek (7.02.2019 r.) odbył się apel  z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu.

Czytaj więcej...Dzień Bezpiecznego Internetu 2019

W czwartek (15.02.2018 r.) odbył się apel  edukacyjny z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu. 

Czytaj więcej...Dzień Bezpiecznego Internetu 2018

Drugie zadanie konkursowego – Rywalizacja na obrazy

Przygotuj pracę na jeden z poniższych tematów i dostarcz ją, do 6.12. 2016, swojemu Wychowwcy (klasy I-III) lub pani B. Melich (klasy IV-VI).

 Pamiętaj, że praca powinna być przygotowana w formie pracy plastycznej, techniką dowolną.

Pamiętaj, że praca powinna być́wykonana bez użycia nowych technologii.

Tematy zadania konkursowego.

 1. Wyobraź sobie, zė napisałes/́napisałaś ksiażk̇ę dla swoich kolegów i koleżanek o Twoich ulubionych miejscach w internecie. Zaprojektuj do niej okładkę - w ten sposób, aby zachęcała czytelnika do lektury.
Czytaj więcej...Bezpiecznie Tu i Tam - zadnie 2
do góry