1 MARCA

NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

1 wykleci

GLORIA VICTIS!!!

     Żołnierze Wyklęci, Żołnierze Niezłomni, polskie powojenne podziemie niepodległościowe i antykomunistyczne. Święto obchodzimy od 2011 r. Zapalmy światełko pamięci pod tablicą pamiątkową poświęconą rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu na skwerze jego imienia obok naszej szkoły.

39 lat temu,16 grudnia 1981 r. w czasie pacyfikacji strajku w KWK „Wujek" milicja użyła broni palnej; zginęło 9 górników, wielu zostało rannych. Śmierć ta, była największą tragedią stanu wojennego.

Społeczność uczniowska SP 33 w Katowicach - PAMIĘTA !!!

Wujek

SNBK 2020

Prezentacja do wykorzystania podczas lekcji wychowawczych oraz akademia online znajduje się na Classroom.

Prezentację oraz akademię online dla całej społeczności szkolnej  z okazji Narodowego Święta Niepodległości przygotowały p. Żaneta Adamczyk z kl. 3e, p. Halina Pustuła-Wójciak z kl. 6 c oraz p. Agnieszka Ścierska z uczestnikami zajęc świetlicowych.

Jak co roku w miesiącu grudniu członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu rozdawali przybyłym do szkoły rodzicom wlepki „ZAPAL ŚWIATŁO WOLNOŚCI – 13 GRUDNIA 1981” i naklejki na auta. Akcja ta miała na celu przypomnienie ważnych wydarzeń historycznych – ogłoszenie stanu wojennego 13 grudnia 1981 roku i pacyfikację Kopalni „Wujek”.

Czytaj więcej...Zapal Światło Wolności

Uczeń kl. Va Jakub Rzepka został laureatem Konkursu Plastycznego „NIEPODLEGŁOŚĆ W SERCACH POLAKÓW – JAK RODZIŁA SIĘ NIEPODLEGŁOŚĆ”,

Czytaj więcej...Konkurs plastyczny "Niepodległość w Sercach Polaków..."

16.12.2018 r. w 37 rocznicę pacyfikacji KWK "Wujek", odbyła się VI edycja "Biegu 9 z Wujka" w którym uczestniczyła młodzież z 59 szkół z woj. śląskiego. Naszą szkołe reprezentowali chłopcy z kl. 3C gimn. wraz z opiekunami: p. I.Kamińską, p. H.Pustułą-Wójciak oraz p. S.Rozmus. Patronem naszej grupy był górnik Józef Czekalski z którego wnuczką, po zakończeniu uroczystości zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.

Cześć Ich Pamięci!

Już ósmy raz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Akcji Parkingowej „Łam bariery nie przepisy”, która organizowana jest w przedświąteczne soboty grudnia w ramach projektu Miejska Dżungla.

Czytaj więcej...Akcja Parkingowa 2018/2019

19 i 20 listopada 2018r. uczniowie kl. 3 gim. i kl. 8 wraz z wychowawcami wzięli udział w "Żywej lekcji historii" na terenie hitlerowskiego obozu zagłady KL Auschwitz-Birkenau.
Każdego roku wyjaz dla najstarszych uczniów naszej szkoły organizuje p.Halina Pustuła-Wójciak

„Rekord dla Niepodległej" - w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wspólne odśpiewanie hymnu narodowego.

  • DSC_4711
  • DSC_4720
  • DSC_4729

 

Podkategorie

do góry