- 11.09.2017r. organizowaliśmy w szkole obchody 152-lecia otrzymania praw miejskich przez Katowice. W klasach I-III SP przeprowadzony został konkurs plastyczny „ Moje Katowice”, w klasach IV-VI SP konkurs wiedzy o mieście, a w klasach VII i gimnazjalnych konkurs fotograficzny odbywający się w trakcie miejskiej gry terenowej.
- Dla uczniów klas IV-VII oraz gimnazjalnych naszej szkoły w styczniu 2018r. przeprowadzony został konkurs fotograficzny „Neony Katowic”.
- Dwie drużyny złożone z uczniów wzięły marcu i kwietniu 2018r. udział w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Regionie „Silesia Incognita”, którego organizatorem były Muzeum Miejskie w Tychach i SP nr 37 w Tychach. Jedna z drużyn, w składzie: B. Babczyński, M. Kycler z klasy 7a awansowała do finału konkursu z bardzo wysoko ocenioną prezentacją multimedialną na temat ks. Jerzego Kowolika, postaci związanej z Górnym Śląskiem.
- W styczniu 2018r. odbyła się wycieczka Szlakiem Katowickiej Moderny do Muzeum Historii Katowic na wystawę „Z dziejów Katowic”.
- Uczniowie poznawali region dzięki wycieczkom rowerowym. Zwiedzili tereny zielone Lasów Murckowskich i Giszowca gdzie zatrzymaliśmy się w ośrodku rekreacyjnym przy stawach Janina - Barbara, Park im. Kościuszki na Brynowie, Katowicki Park Leśny (Dolina Trzech Stawów) oraz Rezerwat „Ochojec”, Kostuchnę i Czułów przez tereny których dojechaliśmy na Stadion Miejski w Tychach by zwiedzić Tyską Galerię Sportu.
W ramach Edukacji Regionalnej i projektu Promocja Zdrowia organizujemy od lat wycieczki rowerowe po regionie. Podczas nich uczniowie SP i Gimnazjum poznają ciekawe miejsca, przyrodę oraz architekturę Katowic i okolicznych miejscowości. Uczą się spędzać czas w sposób aktywny w kontakcie z naturą. Przy tej okazji pogłębiają znajomość przepisów ruchu drogowego stosując je w praktyce.
W tym roku szkolnym uczniowie poznawali lasy Panewnickie i Kochłowickie, między innymi znajdujące się w nich ośrodki rekreacyjne: Przystań, Starganiec oraz Zespół Przyrodniczo Krajobrazowy Uroczysko Buczyna, a także starą zabudowę Ligoty i Panewnik. Odwiedzili też ruiny zamku Gierałtowickich i plenerową wystawę legendarnych śląskich straszków w Chudowie.
W zeszłych latach zwiedzaliśmy modernistyczną zabudowę Ligoty, zabytkowe osiedle robotnicze na Giszowcu i Nikiszowcu. Odwiedziliśmy Muzeum Śląskie, poznaliśmy tereny zielone katowickich dzielnic: Brynowa, Muchowca, Janowa i Giszowca, między innymi park imienia Kościuszki, Zespół przyrodniczo Krajobrazowy "Źródła Kłodnicy" oraz ośrodki rekreacyjne Bolina, Janina – Barbara. Również ośrodki Wesoła Fala w Mysłowicach, dolinę górnika, Zespół przyrodniczo Krajobrazowy Żabie Doły w Chorzowie oraz park Śląski.
Zorganizowane zostały również konkursy podczas obchodów 151 lecia otrzymania praw miejskich przez Katowice (konkurs plastyczny – najciekawsze miejsca w mieście dla klas 1 - 3 SP, konkurs wiedzy o mieście dla klas 4 - 6 SP, konkurs fotograficzny odbywające się w trakcie miejskiej gry terenowej dla klas gimnazjalnych).
Wyjście grupy uczniów na wystawy i prelekcje poświęcone tematyce Śląska. Nawiązanie współpracy ze Stowarzyszeniem Karasol, dzięki czemu zorganizowano u nas w szkole spotkanie uczniów z panem Ginterem Pierończykiem, popularyzatorem wiedzy ogólnej o Śląsku, a w szczególności o dzielnicy Katowice – Załęże.