Kilka słów do Rodziców

20. 11. 28
Utworzono: 28 listopad 2020

Drodzy Rodzice!

Mijają kolejne miesiące zagrożenia epidemiologicznego, a sytuacja nadal jest w dużej mierze nieprzewidywalna. Wszyscy mierzymy się z nowymi wyzwaniami, ze zmianami, z decyzjami, które musimy podejmować pod presją czasu i innych osób, z emocjami, które towarzyszą nam i naszym dzieciom, m.in. z lękiem,. Sytuacja jest niewątpliwie trudna. Dla wszystkich.

Można się zastanawiać i stawiać sobie pytania: dlaczego to się dzieje, jak długo to jeszcze potrwa, czy jeszcze wszystko wróci do normy. Można, ale nie poprawia to naszego samopoczucia i nie rozwiązuje problemów. Dlatego tak ważne jest przejście z etapu rozżalenia, złości i bezradności do podejmowania działań, na które mamy wpływ, a to z kolei może pomóc w przetrwaniu tego trudnego czasu.

Z rozmów z Państwem wiemy, że często te próby podejmujecie. Każdy na swój sposób układa sobie tą nową rzeczywistość, szuka rozwiązań i wprowadza je w życie. Pomyślałyśmy, że w pewnych obszarach nasza wiedza, doświadczenie czy przemyślenia mogą Państwu pomóc. Oczywiście tym, którzy tego potrzebują i chcą z tego skorzystać. W najbliższym czasie zamieścimy dla Państwa artykuły na temat naszych przemyśleń i doświadczeń związanych ze zmianami i emocjami.

Proszę pamiętać, że mogą Państwo w różnych sytuacjach związanych z Państwa dziećmi (nie tylko dydaktycznymi) liczyć na nasze wsparcie. W czasie nauki zdalnej pełnimy dyżury telefoniczne w poniedziałki (9 - 11), czwartki (8 - 10) i piątki (10 - 12). Można do nas pisać również na vulcanie.

Życzymy zdrowia, cierpliwości i pogody ducha
pedagodzy Małgorzata Izydorczyk i Anna Sanecka
oraz psycholog Bożena Lubina

do góry