KONKURS „I Ty możesz zostać dziennikarzem”

Drodzy Uczniowie!

Planujemy zagospodarowanie gazetki w poczekalni przed naszym gabinetem. Chcemy tak zorganizować tę przestrzeń, abyście przyjemnie i pożytecznie mogli spędzić czas w oczekiwaniu na spotkanie z nami. Uznałyśmy, że to właśnie Wy będziecie najlepszymi ekspertami w tej kwestii, dlatego ogłaszamy konkurs pt. „I Ty możesz zostać dziennikarzem”.

Cele konkursu:

- zebranie pomysłów na zagospodarowanie przestrzeni przed gabinetem pomocy psychologiczno – pedagogicznym

- angażowanie młodzieży w tworzenie przestrzeni szkolnej oraz wzmacnianie poczucia wpływu na wygląd tej przestrzeni

- wyzwalanie twórczej ekspresji i kreatywności.

Regulamin konkursu:

1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 4 – 8. Grupy wiekowe:

klasy 4 – 6 i klasy 7 – 8.

1. Prace można tworzyć indywidualnie lub w zespołach (maksymalnie trzyosobowych).
  2. Może to być praca plastyczna (w dowolnym formacie i w dowolnej technice) lub w wersji elektronicznej (np. prezentacja w Power Poincie).
  3. Praca musi zawierać takie elementy jak:

- rodzaj powierzchni (np. tablica korkowa, tablica magnetyczna, gablotka lub inne),

- działy (tematy), które będą pojawiały się na gazetce regularnie lub jednorazowo,

- osoby odpowiedzialne za prowadzenie gazetki:

• czy będą to poszczególne osoby, czy całe klasy/zespoły
  • czy na stałe będą to te same osoby/klasy/zespoły czy będzie to system zmianowy (jaki?).

- informację o tym z jaką częstotliwością gazetka ma być aktualizowana.

1. Prace można oddawać do 31.05.2021r. zostawiając na portierni (prace plastyczne) lub przysyłając na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (prace elektroniczne).
  2. Nagrodami w konkursie będą oceny bardzo dobre lub celujące z plastyki lub informatyki (w zależności od rodzaju pracy) oraz punkty dodatnie z zachowania (za uczestnictwo – 10 pkt., I miejsce – 30 pkt., II miejsce – 20 pkt., III miejsce – 15pkt.), a także drobne upominki.
  3. Zdjęcia prac plastycznych lub prace w wersji elektronicznej mogą zostać opublikowane na stronie internetowej szkoły.

Pamiętajcie!

Nie trzeba mieć piątki z języka polskiego lub informatyki by uczestniczyć w naszym konkursie – liczy się pomysłowość i zaangażowanie

Pozdrawiamy Was wiosennie

Pedagog Gosia Izydorczyk i psycholog Bożena Lubina