Kasztanowy konkurs rozstrzygnięty

W słoju ukryły się 143 kasztany.

Po sprawdzeniu wszystkich udzielonych odpowiedzi został wyłoniony Zwycięzca - Oliwier z klasy VIII a.

Wszystkim serdecznie dziękuję za udział :)

Kasztany konkurs rozstrzygniecie

W dniach 3-5 listopada br. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym odbyła się kolejna edycja Targów Książki w Katowicach.

To coroczne, jesienne wydarzenie promujące czytelnictwo i literaturę, któremu towarzyszy wyjątkowa atmosfera. Na zwiedzających również w tym roku czekało mnóstwo nowości wydawniczych, ciekawych promocji, warsztatów i spotkań z autorami.

W pierwszym dniu Targów nasi Uczniowie z klasy 4B wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez jednego z Patronów Targów – Miejską Bibliotekę Publiczną w Katowicach: „I ja mogę być bohaterem książki”. Były to warsztaty plastyczne, a poprowadziła je Pani Ewa Zielińska – autorka ilustracji do książek „Tulipanka… i kolor pomarańczowy” Katarzyny Ducros i „Hania Baletnica” Jolanty i Niny Symonowicz. Pojechaliśmy na nie przygotowani, ponieważ Dzieci wcześniej w szkole wzięły udział w zajęciach „Kto ilustruje moje bajki?”.

Podczas warsztatów Dzieci posłuchały o tym w jaki sposób tworzy się ilustracje do książek, a następnie pracując w grupach miały okazję zaprojektować swoje własne ilustracje do wymyślonej przez siebie książki.

Po części warsztatowej udaliśmy się na krótkie zwiedzanie i zakupy książkowe dla chętnych J Była nawet niepowtarzalna okazja do nabycia książki z autografem naszej Pani prowadzącej warsztaty.

Już nie możemy doczekać się przyszłorocznej edycji, na którą znów chętnie zawitamy!

• Targi1
  • Targi2
  • Targi3
  • Targi4
  • Targi5

Biblioteka szkolna serdecznie zaprasza do udziału w jesiennym konkursie.
Przyjdź do nas i spróbuj rozwiązać zagadkę!

Kasztany konkurs

W pierwszym tygodniu października nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Czytamy z Sercem”.
Jest to akcja edukacyjna skupiająca się na promocji literatury i czytelnictwa, poszerzaniu wiedzy dzieci i młodzieży na temat serca.

Z tej okazji właśnie zostały zorganizowane spotkania autorskie (w formie online) ze znanymi pisarzami książek dla dzieci, laureatami wielu nagród literackich - panem Wojciechem Widłakiem i panem Pawłem Beręsewiczem.

Spotkania autorskie były połączone z głośnym czytaniem fragmentów książek obu Autorów.

W przyszłym roku nasza szkoła również z pewnością dołączy do udziału w akcji i to z większym przytupem ;-)

• Sp-33-Czyta-z-Sercem_1
  • Sp-33-Czyta-z-Sercem_2
  • Sp-33-Czyta-z-Sercem_3
  • Sp-33-Czyta-z-Sercem_4

Polska Izba Książki we wrześniu 2001 roku po raz pierwszy ogłosiła Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania i od tego czasu jest on co roku obchodzony 29 września, w rocznicę urodzin Janiny Porazińskiej - autorki książek dla dzieci i młodzieży.

Z tej okazji uczennica klasy 8A – Natalia wzięła udział w konkursie organizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. Józefa Lompy w Katowicach podczas którego zaprezentowała wybrany przez siebie fragment książki pt. „Marzenie w białe groszki” autorstwa Laurel Remington.

Serdecznie dziękujemy Natalii za zaangażowanie!

Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym!

Ogolnopolski Dzien Glosnego Czytania

Za działania promujące czytelnictwo w roku szkolnym 2021/22 szkoła uzyskała certyfikat Ratowników Czytelnictwa. W tym roku szkolnym będziemy kontynuować działania mające na celu upowszechnianie czytania wśród dzieci i młodzieży.

cdrtyfikat ratownicy czytelnictwa

W ramach programu „W Krainie Bajek i Baśni”  27 maja odbył się w naszej szkole Konkurs Pięknego Czytania dla klas 1 – 3. Uczniowie przygotowywali się do niego przez cały rok szkolny. W konkursie brali udział reprezentanci klas. Dwóch reprezentantów klasy wybierał wychowawca w konkursie klasowym.

W trakcie konkursu uczestnicy czytali wybrane (wylosowane przez siebie) wiersze:

KLASY I : J. Tuwim  – „Wiersze dla dzieci”.

KLASY II : J. Brzechwa . – „Wiersze”.

KLASY III : J. Porazińska – „Psotki i śmieszki”.

Komisja konkursowa w składzie mgr Beata Mąsior i mgr Katarzyna Wyrobek-Rak wyłoniła następujących laureatów:

KLASY I

I Miejsce  - Jakub Gocał 1d

II Miejsce – Sofia Jeleniewska 1b

III Miejsce – Antoni Fyda 1a

KLASY II

I Miejsce - Natalia Kania 2c

II Miejsce - Oliwia Składowska 2c

III MIEJSCE - Egon Tworek 2b

KLASY III

I Miejsce - Tymoteusz Buczek 3b

II Miejsce – Liliana Kobylarczyk 3c

III Miejsce – Wojciech Szczeponek 3d

Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom zmagań konkursowych, ponieważ prezentowali czytanie na bardzo wysokim poziomie.

W przyszłym roku szkolnym będzie następna edycja konkursu. Uczniowie klas 1-3 mogą się już przygotowywać.

2022 06 04 121427  2022 06 04 121533

2 klasy

Uczta na Olimpie

9 grudnia 2021 r. uczniowie klasy V D wraz z nauczycielką języka polskiego przygotowali lekcję podsumowującą mitologię.

Tematem zajęć była „Uczta na Olimpie”.

Zadaniem uczniów było przeczytanie wybranego mitu, zebranie jak najwięcej informacji na temat prezentowanej postaci mitologicznej. Każdy z piątoklasistów wcielił się w ulubioną postać. Wszyscy przygotowali imponujące stroje, atrybuty oraz wypowiedzi prezentujące wybranego boga, boginię, a nawet nimfę.

Na ucztę przybyli m. in. Zeus, Hera, Posejdon, Hades, Hermes, Hefajstos, Artemida, Atena, Eros, Temida, Demeter, Kora, nimfa, Hestia.