Aktualności
Konkurs plastyczny „Daj żołędzia Wiewiórowi!” dla klas: 1-3
Zadanie konkursowe: Celem konkursu jest przygotowanie pracy plastycznej, przedstawiającej ulubioną książkę idealną na jesienne dni, zwłaszcza te deszczowe! Pracę przygotowujemy na kartce wyciętej w kształt żołędzia. Wewnątrz przedstawiamy plastycznie polecaną książkę: może to być jej bohater, scenka z książki itp. Technika prac dowolna.
Wszystkie żołędzie zostaną umieszczone w spiżarni bibliotecznego Wiewióra, a najlepsze trzy trafią honorowo do jego łapek jako jego najlepszy jesienny łup! Wiewiór na pewno się odwdzięczy! Podpisane prace (imię, nazwisko i klasa) przynosimy do biblioteki.Termin dostarczenia prac: 15 listopada 2024r.
Kasztanowy konkurs rozstrzygnięty
W słoju ukryły się 143 kasztany.
Po sprawdzeniu wszystkich udzielonych odpowiedzi został wyłoniony Zwycięzca - Oliwier z klasy VIII a.
Wszystkim serdecznie dziękuję za udział :)
W dniach 3-5 listopada br. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym odbyła się kolejna edycja Targów Książki w Katowicach.
To coroczne, jesienne wydarzenie promujące czytelnictwo i literaturę, któremu towarzyszy wyjątkowa atmosfera. Na zwiedzających również w tym roku czekało mnóstwo nowości wydawniczych, ciekawych promocji, warsztatów i spotkań z autorami.
W pierwszym dniu Targów nasi Uczniowie z klasy 4B wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez jednego z Patronów Targów – Miejską Bibliotekę Publiczną w Katowicach: „I ja mogę być bohaterem książki”. Były to warsztaty plastyczne, a poprowadziła je Pani Ewa Zielińska – autorka ilustracji do książek „Tulipanka… i kolor pomarańczowy” Katarzyny Ducros i „Hania Baletnica” Jolanty i Niny Symonowicz. Pojechaliśmy na nie przygotowani, ponieważ Dzieci wcześniej w szkole wzięły udział w zajęciach „Kto ilustruje moje bajki?”.
Podczas warsztatów Dzieci posłuchały o tym w jaki sposób tworzy się ilustracje do książek, a następnie pracując w grupach miały okazję zaprojektować swoje własne ilustracje do wymyślonej przez siebie książki.
Po części warsztatowej udaliśmy się na krótkie zwiedzanie i zakupy książkowe dla chętnych J Była nawet niepowtarzalna okazja do nabycia książki z autografem naszej Pani prowadzącej warsztaty.
Już nie możemy doczekać się przyszłorocznej edycji, na którą znów chętnie zawitamy!
Biblioteka szkolna serdecznie zaprasza do udziału w jesiennym konkursie.
Przyjdź do nas i spróbuj rozwiązać zagadkę!
Zapraszamy
W pierwszym tygodniu października nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Czytamy z Sercem”.
Jest to akcja edukacyjna skupiająca się na promocji literatury i czytelnictwa, poszerzaniu wiedzy dzieci i młodzieży na temat serca.
Z tej okazji właśnie zostały zorganizowane spotkania autorskie (w formie online) ze znanymi pisarzami książek dla dzieci, laureatami wielu nagród literackich - panem Wojciechem Widłakiem i panem Pawłem Beręsewiczem.
Spotkania autorskie były połączone z głośnym czytaniem fragmentów książek obu Autorów.
W przyszłym roku nasza szkoła również z pewnością dołączy do udziału w akcji i to z większym przytupem ;-)
Polska Izba Książki we wrześniu 2001 roku po raz pierwszy ogłosiła Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania i od tego czasu jest on co roku obchodzony 29 września, w rocznicę urodzin Janiny Porazińskiej - autorki książek dla dzieci i młodzieży.
Z tej okazji uczennica klasy 8A – Natalia wzięła udział w konkursie organizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. Józefa Lompy w Katowicach podczas którego zaprezentowała wybrany przez siebie fragment książki pt. „Marzenie w białe groszki” autorstwa Laurel Remington.
Serdecznie dziękujemy Natalii za zaangażowanie!
Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym!
Za działania promujące czytelnictwo w roku szkolnym 2021/22 szkoła uzyskała certyfikat Ratowników Czytelnictwa. W tym roku szkolnym będziemy kontynuować działania mające na celu upowszechnianie czytania wśród dzieci i młodzieży.
Strona 1 z 3
- start
- Poprzedni artykuł
- 1
- 2
- 3
- Następny artykuł
- koniec