Zapraszamy do naszego sadu!

Przy naszej szkole powstał mały sad. Jest to zasługą zespołu uczniów  „ Młodzi ogrodnicy” należących do kółka przyrodniczego.  Uczniowie przy pomocy p. Justyny Rydzewskiej stworzyli projekt sadu, który zgłosili na konkurs „Tradycyjny sad”  organizowany przez Fundację BOŚ Banku. Zespołowi udało się zdobyć  grant na posadzenie w „szkolnym sadzie”  starych odmian drzew owocowych.

Celem projektu jest zachowanie charakterystycznych dla krajobrazu wiejskiego sadów tradycyjnych oraz rosnących w nich odmian. Stare odmiany roślin użytkowanych przez człowieka giną bezpowrotnie, a ich miejsce zajmują nowe. Stare odmiany odchodzą, a  z  nimi bogactwo ich smaków, zapachów.

Nasi uczniowie wracają do korzeni i w swoim sadzie posadzili stare odmiany jabłoni, grusz, czereśni, śliw oraz borówek amerykańskich i porzeczek.

Uczniowie są zadowoleni ze swojego sukcesu i bardzo chcą w przyszłości poszerzyć sad o inne gatunki i odmiany drzew i krzewów owocowych.

• IMG_20190621_132715(1)
  • IMG_20190621_132728(1)