Przedwakacyjnie, na zakończenie zajęć, członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu  uczestniczyli w warsztatach ogrodniczych prowadzonych wspólnie przez naszych przyjaciół z Warsztatów Terapii Zajęciowej „Akcent". Dzięki uprzejmości i wielkiemu sercu właściciela Gospodarstwa Ogrodniczego „Agroego" Panu Zbigniewowi Brońkowi otrzymaliśmy do posadzenia sadzonki ogórków, dyni, truskawek, pietruszki i rozmaitych ziół. Praca pod kierunkiem pani ogrodnik przebiegła niezwykle sprawnie, udało się zasadzić wszystkie otrzymane  rozsady.

Efekty naszej pracy prosimy podziwiać na poniższych zdjęciach.

• 06
  • 07
  • 08
  • 09

Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu  w kolejne soboty pomagali  pracownikom Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności w organizacji 8 Festiwalu Piosenek o Wolności, który miał miejsce w Radiu Katowice oraz Nocy Muzeów 2024. Warsztaty plastyczne oraz Klub Gier Historycznych to miejsca, gdzie nasza aktywność najbardziej się przydała. Wielu odwiedzających, pasjonujące tematy i wydarzenia - to najbardziej zapadło nam w pamięci.

Deklarujemy dalsze zaangażowanie i mamy nadzieję na powrót jako pomocnicy kolejnych wydarzeń.

05

W ramach Tygodnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną nasi wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu gościli na plenerze malarskim organizowanym przez Warsztaty Terapii Zajęciowej „Akcent" mieszczące się na naszym osiedlu. Plonem wspólnych działań były przepiękne prace plastyczne i uśmiech na twarzy podopiecznych. Jesteśmy umówieni na kolejne spotkania i wspólne działania!

• 06
  • 07
  • 08
  • 09
  • 10
  • 11

W holu szkoly zorganizowaliśmy wystawę poplenerową, wzbudza duże zainteresowanie.

Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu uczestniczyli w obchodach 35-lecia Towarzystwa Przyjaciół Lwowa organizowanych w Domu Kultury na Koszutce. Duża dawka pięknej historii kresowej, spotkanie z ciekawymi postaciami i pomoc w organizacji uroczystości wypełniły nasz czas pobytu. Znamienitą postacią, którą udało nam się poznać i porozmawiać to prof. Stanisław Sławomir Nicieja, autor „Kresowej Atlantydy", opisującej kresowe miasta i miasteczka.
Niezapomniany czas na długo pozostanie w naszych sercach!

01

Niezapomniany czas na długo pozostanie w naszych sercach!

W ostatnim dniu nauki przed Świętami Wielkanocnymi wolontariuszki SKW złożyły życzenia świąteczne podopiecznym Warsztatów Terapii Zajęciowej "AKCENT" i obdarowały własnoręcznie wykonanymi wypiekami. Chwile serdeczności zakończono obietnicą wiosennego artystycznego  spotkania.

Do zobaczenia!

1c

W dniu Święta Kobiet członkowie -wolontariusze odwiedzili swoich niepełnosprawnych przyjaciół uczestniczących w zajęciach Warsztatów Terapii Zajęciowej „Akcent". Złożyli życzenia, obdarowali słodkościami i własnoręcznie wykonanymi kartkami. Uczestnik zajęć Janek oprowadził nasze uczennice po ośrodku, opowiedział o planie zajęć, pokazał wytwory pracy, wykonywanych pod kierunkiem pań terapeutek, a na koniec wszyscy pozowali do wspólnego zdjęcia.

Razem ustaliliśmy plan wiosennych wspólnych spotkań.

DO MIŁEGO ZOBACZENIA!

• 03

1 marca 2024r. w całej Polsce obchodzony był Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który został ustanowiony przez Sejm w 2011 roku. Klasy 4b i delegacja 5d w tym dniu udały się na pobliski skwer pod obelisk rotmistrza Witolda Pileckiego, gdzie uczennica Paulina przybliżyła nam postać i drogę życiową naszego bohatera. Po chwili pamięci  uczniowie zapalili znicze i złożyli kwiaty.
Patron skweru, rotmistrz Witold Pilecki, został uznany jako jeden z sześciu najodważniejszych ludzi na świecie walczących w konspiracji podczas II wojny światowej.

podobeliskiem

Zdjęcie Pilecki

Szkolny Klub Wolontariatu wraz z Towarzystwem  Przyjaciół Lwowa organizuje zbiórkę czekolad dla dzieci ze szkół polskich w obwodzie lwowskim. Pragniemy pokazać, że pamięć o naszych rodakach jest ciągle żywa, a słodki podarunek rozjaśni oblicza naszych kolegów na Kresach.
         Miejsce zbiórki: sala 151
         Termin: 22 marca 2024r.
                Liczymy na Wasze zaangażowanie!

2024 03 07 091609
Tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenia młodzi uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu gościli w Ośrodku Rehabilitacyjnym „AKCENT" na naszym osiedlu. Małgosia i Marta przedstawiły prezentację dotyczącą zwyczajów i tradycji świątecznych współczesnych i dawnych. Następnie wieloosobowy chór wolontariuszy dał koncert kolęd, wzbudzając aplauz zgromadzonych. Na zakończenie złożono sobie wzajemne życzenia, wręczając własnoręcznie zrobione kartki oraz słodkie podarunki. Nasi młodzi przyjaciele z ośrodka obiecali wizytę w naszej szkole z pięknym przedstawieniem już w styczniu. Do zobaczenia!

akcent

Szkolny Klub Wolontariatu zakończył zbiórkę pieprzu ziarnistego dla Fundacji „WOLNE MIEJSCE", która organizuje Metropolitalną Wigilię dla Samotnych. Zebraliśmy 6,30 kg pieprzu! Bardzo, bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom, pracownikom szkoły i naszym uczniom. Zawsze możemy na Was liczyć!

pieprznastr