• Śląska Szkoła Ćwiczeń
  Śląska Szkoła Ćwiczeń
 • Ogólnopolski Program Upowszechnienia Czytelnictwa
  Ogólnopolski Program Upowszechnienia Czytelnictwa "RATOWNICY CZYTELNICTWA"

  Ratownicy czytelnictwa, to wspólnota edukatorów-liderów, którzy pracują razem, wspierając się wzajemnie, na rzecz upowszechniania czytania wśród dzieci.

 • Zespół Pieśni i Tańca Katowiczanie
  Zespół Pieśni i Tańca Katowiczanie

  Założycielkami i instruktorkami Zespołu są p. Maria Ćwiklińska i p. Renata Banaś. Zespół pragnie ukazywać piękno kultury ludowej ze szczególnym uwzględnieniem kultury śląskiej, niosąc innym radość i uśmiech.

 • Zespół wokalny - Bez Zapowiedzi
  Zespół wokalny - Bez Zapowiedzi

  Zespół wokalny „Bez zapowiedzi" pod kierunkiem p. Zbigniewa Tarajkowskiego powstał w 2002 roku. Brał udział w wielu konkursach, przeglądach i festiwalach, na których zdobył wiele nagród i wyróżnień.

 • Klub turystyczny - Tramp
  Klub turystyczny - Tramp

  Klub rozpoczął swą działalność wiosną 2007 roku. Ma na celu propagowanie turystyki (szczególnie turystyki górskiej), krzewienie zamiłowań krajoznawczych i umiejętności turystycznych oraz co najważniejsze stworzenie sposobów na miłe i aktywne…

 • Samorząd Uczniowski
  Samorząd Uczniowski

  Rada Samorządu Uczniowskiego jest organem przedstawicielskim społeczności uczniowskiej, powołanym w celu współdziałania z Dyrektorem szkoły, Radą Pedagogiczną i Radą Rodziców. Reprezentuje interesy wszystkich uczniów. Rada SU ustala i zatwierdza plan pracy Samorządu Uczniowskiego na…

 • Klub - Niebieskie Migdały
  Klub - Niebieskie Migdały

  KLUB „NIEBIESKIE MIGDAŁY” Działa od 2001 roku. Na bezpłatne zajęcia uczęszczają dzieci z klas 1- 6. Informacje o KLUBIE znajdują się na stronie internetowej: www.klub-niebieskie.pl

 • UKS Junior Basket
  UKS Junior Basket

  JUNIOR BASKET I - koszykarze z naszej szkoły pod wodzą trenera Jarosława Jakubca.

 • UKS Karlik
  UKS Karlik

  Nasz klub powstał w 1997 r. z inicjatywy Prezes naszego klubu p. dyr. Teresy Liburskiej - Łój oraz nauczycieli wychowania fizycznego naszego gimnazjum. Klub nasz obecnie prowadzi 8 sekcji sportowych.

 • UKS Zawisza
  UKS Zawisza

  UKS Zawisza Katowice powstał w 2015 roku przy ZSO nr 7 na osiedlu Witosa w Katowicach. Treningi prowadzi Angelika Marszołek, szpadzistka i trener II klasy szermierki. Szermierka jest pięknym sportem, wszechstronnie rozwijającym charakter.

Szkolna szafa

21. 12. 07
Odsłony: 55

Szanowni Państwo,

Ze względu na docierające do nas coraz częściej informacje o osobach potrzebujących wsparcia, mających trudną sytuację finansową, w porozumieniu z Radą Pedagogiczną, Radą Rodziców i Samorządem Uczniowskim, postanowiliśmy podjąć inicjatywę, którą nazwaliśmy „Szkolną Szafą”. Polegać ona będzie na możliwości bezpłatnego zaopatrzenia się w potrzebne ubrania lub obuwie przez osoby, które tego potrzebują. Aby móc zrealizować nasz pomysł niezbędne nam będzie Państwa wsparcie. Bardzo prosimy o przegląd swoich szaf i przekazanie nam ubrań i obuwia, które są w dobrym stanie i mogłyby jeszcze komuś posłużyć. Dotyczy to zarówno odzieży dla dzieci, jak i dorosłych. Wyznaczymy jedno pomieszczenie na naszą Szkolną Szafę. Każdy, kto będzie tego potrzebował, będzie mógł „poszperać” w Szkolnej Szafie w poszukiwaniu niezbędnych ubrań czy butów.

Pragniemy podkreślić, że zapewniamy dyskrecję, gdyż zdajemy sobie sprawę, że dla niektórych osób krępującym jest proszenie o tego typu pomoc. Z drugiej strony coraz popularniejszy staje się trend, aby używana odzież była ponownie wykorzystywana.
Jest to ekologiczne i uzasadnione ekonomicznie.

Zachęcamy do wsparcia nas w tej inicjatywie oraz zapraszamy osoby chcące skorzystać ze Szkolnej Szafy do kontaktu z pedagogiem lub psychologiem szkolnym za pośrednictwem dziennika Vulcan lub telefonicznie 32 / 254 – 03 – 71 wewn.43.

do góry